Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční trhy V Ostravě-Mariánských Horách oživí řezbáři a kováři

Na Mariánském náměstí už je vše připraveno na tradiční vánoční trhy. Ty začnou už tento pátek a lidé si na nich budou moci nakoupit nejrůznější vánoční ozdoby a drobné dárky. Prostě vše, co k Vánocům patří.

Jiří Vávra, starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “To, co jsme občanům slíbili, snažíme se dodržet. Tak, jak nám to opatření bude dovolovat, chceme reprodukovanou hudbu, chceme živou hudbu , chceme prodávat vánoční ozdoby, chceme prostě těm lidem život zpříjemnit. Samozřejmě všechny zveme.”

Celkem je připraveno 10 vánočně vánočně nazdobených dřevěných stánků a také ukázky lidových řemesel. Představí se mimo jiné řezbáři a kováři, kteří své výrobky budou tvořit přímo před vašima očima.

Zdeněk Pavlíček, kulturní management, MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Samozřejmě postavíme náš obecní betlém, který radnice v letošním roce nechala rozšířit o další figury. Takže se občané mohou přijít podívat. Máme Tři krále, máme pastýře s flétničkou a já to nebudu, ať se přijdou podívat, to bude překvapení. Takže kromě loňských figur Madony, Josefa a jednoho světce máme i krásného anděla.”

Radnice měla připravený i doprovodný program, ve kterém se měly o víkendech na pódiu střídat kapely a vytvořit tak ještě hezčí vánoční atmosféru. Ten se ale kvůli prodloužení nouzového stavu bohužel uskutečnit nemůže.

Zdeněk Pavlíček, kulturní management, MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “V tuto chvíli připravujeme alternativní doprovodný program v podobě flašinetářů, pouličních umělců, kteří nebudou koncertovat z pódia, ale budou součástí atmosféry na tržišti. Budou chodit a hrát koledy mezi lidmi.”

A na závěr dodám, že vánoční trhy budou probíhat až do 22. prosince.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy