Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O zimní údržbu v Ostravě-Mariánských Horách se stará externí firma. Funguje na zavolání

V Ostravě-Mariánských Horách také letos zajišťuje zimní údržbu silnic a chodníků stejná externí firma jako loni. Má dostatečný počet techniky i kvalifikovaných pracovníků a je připravena zvládnout jakýkoli kalamitní stav.

Filip Čmiel, místostarosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Tato firma nám zajišťuje schůdnost a sjízdnost místních komunikací 3. a 4. třídy, to znamená vozovek, parkovišť, chodníků, ramp a samozřejmě zastávek MHD, a to podle plánu zimní údržby, který je sestavovaný na .daný rok. Oficiálně začala údržba 1. listopadu a má skončit 31. března, ale v případě zhoršených klimatických podmínek může být tento stav prodloužený až do 31.5.”

Jen pro představu, v Mariánských Horách a Hulvákách je přes 150 tisíc metrů čtverečních vozovek a více než 160 tisíc metrů čtverečních chodníků a parkovišť. Externí firma funguje na zavolání.

Vojtěch Potocký, vedoucí odboru místního hospodářství: “Odbor místního hospodářství je každodenně ve spojení s realizační firmou zimního čištění, kdy sledujeme počasí a na základě, kdyby se měnilo počasí, jsme ve spojení a buď nařídíme pohotovost, nebo vyzveme firmu, aby vyjela s vozy a zahájila zimní čištění.”

Radnice tak ušetří nemalé finanční prostředky za případné zbytečné výjezdy. A sladká tečka nakonec. Technické služby obvodu aktuálně staví speciální domečky pro ježky, aby bez úhony přečkali zimu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy