Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž se sekáčkem na maso přepadl v Ostravě dva studenty, kteří se vraceli z oslavy státnic

Na tramvajové zastávce přistoupil ke dvěma studentům, vytáhl sekáček na maso a začal dvojici ohrožovat. 27letý muž z Ostravy chtěl dvojici okrást, jeden z mladíků se rozhodl přivolat policii a vzápětí byl mužem napaden. 22letým studentům se podařilo utéct a vše nahlásit na policii. Loupežník už sedí ve vazbě a hrozí mu až desetileté vězení.

Dvaadvacetiletí studenti se zrovna vraceli na koleje z oslavy bakalářských zkoušek. Na tramvajové zastávce v Ostravě-Mariánských Horách k nim přistoupil neznámý muž, rozepnul si bundu a z kapsy vytáhl kuchyňský sekáček na maso se slovy: "Dívejte co mám!" Vzápětí začal dvojici ohrožovat.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Sekáčkem před muži měl začít šermovat a domáhat se cigaret. S odpovědí, že nekouří, se však nespokojil a svůj tlak na mladíky dle jejich výpovědi měl zintenzivnit. Měl požadovat peníze či jiné věci, které u sebe měli."

Jeden z mladíků se rozhodl z batohu vytáhnout telefon a zavolat policii. To se ale loupežníkovi nelíbilo a chtěl batoh sebrat.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Nakonec měl jednoho z poškozených fyzicky napadnout tak, že mu z obličeje spadly na zem dioptrické brýle. Mladíkům se poté podařilo z místa utéct a vše nahlásit na policii."

Policisté byli na místě během několika minut a okamžitě podezřelého zadrželi. Ten už seděl v tramvaji a myslel si, že odjede. Díky detailnímu popisu od napadených mladíků se mu to ale nepodařilo.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Sekáček na maso, který měl podezřelý muž u sebe, policisté zajistili a následně podezřelého předali do rukou kriminalistů. I přesto, že s kriminalisty nespolupracoval, využil svého zákonného práva a nevypovídal."

27letého muže z Ostravy později kriminalisté obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Zároveň byl podán podnět na jeho vzetí do vazby, který soud akceptoval. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "V rejstříku trestu má obviněný již sedm záznamů, kdy ve většině případů se jedná o násilnou trestnou činnost. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody od dvou do deseti let."

Přepadení se odehrálo v pátek 4. června.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy