Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mariánské náměstí v Ostravě ožije o víkendu řezbářským Sochařským sympoziem

Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky připravil na první prázdninový víkend jedinečnou akci. Lidé tam zažijí tajemný okamžik tvorby a na vlastní oči uvidí unikátní proces kouzla, při kterém se zrodí a dosud ve kmeni ukrytá vystoupí socha. V sobotu i neděli totiž ožije Mariánské náměstí řezbářským Sochařským sympoziem.

Umění a zručnost sochařů řezbářů budou moci návštěvníci Sochařského sympozia sledovat a obdivovat přímo na Mariánském náměstí v sobotu 2. července od 9 do 18 hodin a v neděli 3. července od 8 do 16 hodin. V pátek 1. července už probíhaly přípravy

Patrik Hujdus, starosta obvodu: "Sympozia se zúčastní desítka řezbářů z celé ČR, a protože jim chceme ukázat, jak to v Ostravě žije, promění se sympozium o sobotním večeru 2. července od 19.30 do 22 hod. v otevřené neformální posezení u ohně s kytarou, písničkami, na které jsou kolemjdoucí rovněž zváni."

Sochy vzniklé na sympoziu budou po ošetření a impregnaci nainstalovány do expozice v Bendlově ulici na pařezy kaštanů, z jejichž kmenů byly vytvořeny.

Patrik Hujdus, starosta obvodu: "Rostly zde desítky let a svými kořeny postupně devastovaly základy okolních domů, proto bylo i s ohledem na jejich věk a nevyhovující zdravotní stav rozhodnuto o jejich odstranění. Přetvořeny rukama umělců se tak stromy vrátí na své místo v podobě dřevěných čertů, s ohledem na název Mariánských Hor v minulosti, kterým se říkalo Čertova Lhota."

Patronem sympozia je autor obvodního betlému umělecký řezbář Pavel Herák.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy