Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Porubě bude více jednosměrek. Částečně to vyřeší nedostatek parkovacích míst

Vymístění dodávek není jediným opatřením, kterým se radnice Ostravy-Poruby snaží zvýšit počet parkovacích míst. Dalším je zjednosměrnění vytipovaných ulic v obvodu.

V Ostravě-Porubě chybí okolo 3 tisíc parkovacích míst. Toto číslo se brzy sníží o bezmála 50 díky tomu, že z ulice Generála Sochora bude jednosměrka. Stane se tak už během dubna.

“Ta jednosměrka bude platit od squash centra Fajne, tedy na úrovni squash centra Fajne až po křižovatku na ulici Jaselskou. To je taková prvotina tady v Porubě, my hodláme do budoucna prověřovat, analyzovat, monitorovat ty ulice, kde jsou vhodné jednosměrky v budoucnu s tím, že touto elegantní úpravou se dají  získat, nebo dá získat mnoho parkovacích míst,” říká Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba

Nová stání tak vzniknou přímo na silnici. Lidé je tak budou moci využívat, aniž by se báli, že dostanou pokutu za špatné parkování, jak tomu je doposud. Právě v ulici Generála Sochora je deficit parkovacích míst obrovský. Problémy s parkováním tady mají nejen obyvatelé, ale i návštěvníci přilehlého krytému bazénu. 

“Další, co teď sledujeme průjezdnosti jednotlivých ulic jako ulice Ludvíka Podéště a ulici tady Oty Synka. To jsou ulice 8.obvodu a budeme pokračovat i v jiných obvodech. Další věcí jsou drobné stavební úpravy, kdy chceme v různých lokalitách formou i vegetačních plastových dílců nebo betonového typu zvětšit nějaká parkovací místa o nějaké počty,” dodává Lubomír Gazda, vedoucí odboru dopravy a údržby komunikací

Radnice se snaží celou dopravní situaci v Porubě analyzovat. Využívá k tomu spoustu dat mimo jiné od mobilních operátorů a už má i zajímavé výsledky. 

“Například jsme zjistili, že mnoho občanů využívá automobil jednou týdně, případně mnoho procent i třeba jednou za měsíc. Pokud bychom se zaměřili na tyto občany, tak v podstatě v tu chvíli máme volné parkovací plochy. Pro nás je důležité také využívat, optimalizovat stávající komunikace, asfaltové plochy, kde máme  parkovací místa,” uvádí Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba

Analýza poslouží k vypracování nové koncepce, která by měla přinést zásadní změny v parkování. Hotová by měla být nejpozději do konce letošního roku a radnice si od ní slibuje stovky nových míst.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků