Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bruslíme srdcem. Lidé si zasportovali, aby pomohli druhým

Obyvatelé Ostravy-Poruby opět přispěli na dobrou věc a ještě udělali i něco pro sebe. V hojném počtu se zúčastnili charitativní akce Bruslíme srdcem pro Porubu.

Vedení radnice uspořádalo další charitativní akci. Tentokrát se nesla ve sportovním duchu. Každý, kdo si přišel v sobotu zabruslit na zimní stadion Sareza, pomohl někomu, kdo to potřebuje. Přispívalo se dobrovolnou částkou. 

“My jsme se snažili udělat nějaký zajímavý projekt, kde bychom spojili užitečné a pěkný sportovní zážitek s něčím prospešným a spojili jsme to s naši veřejnou sbírkou Srdce pro Porubu, která funguje několik měsíců. A díky ní už jsme  mohli pomoct dvěma malým klukům z Poruby,” uvádí Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba

Zdravotně postiženému dvanáctiletému Davidovi Cvičkovi lidé přispěli na speciální vozík, který je ideální na výlety do přírody. Funguje nejen jako kočárek, ale dá se připojit i za kolo. Šestitiletému Tomášovi Boháčkovi pak lidé přispěli na hiporehabilitaci, kterou nehradí zdravotní pojišťovna. 

“Chceme pomáhat dál, proto jsme dneska vyzvali lidi, že pokud chtějí, tak mohou přispět. Je to samozřejmě dobrovolné, my jsme moc rádi, že už se nám v kasičce hromadí další penízky a že budeme moci vybrat dalšího potřebného, kterému pomůžeme. Zatím je to fajn. Je pravda, že se to rozjíždělo postupně, že lidi ještě přicházejí postupně, tak uvidíme. Já věřím, že nás tady bude ještě mnohem víc,” přeje si Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba

Akce Bruslíme srdcem pro Porubu se uskutečnila vůbec a lidé si ji ihned zamilovali.  

“Přispěla jsem samozřejmě, bruslí se mi výborně a chodím bruslit pravidelně. Takže super a je to dobře, že to takhle zorganizovali. Mohlo by být víc takových akcí.Já si klidně i to vstupné zaplatím, o to nejde, ale že to tak dobře udělali.” 

“Je to tu fajn, je to hezký a hlavně , že je to na té velké hale i na té malé, tím pádem je tady méně lidí a fakt je to v pohodě.”

“Paráda, málo lidí, takže je to v pohodě, Přispěl jsem.”

“Je to v pohodě, líbí se mi to moc a mohlo by být takových akcí více.”

“Bruslí se nám výborně, protože málokdy se dostaneme na tak hladký led, protože byl čerstvě upravený. Atmosféra je taky příjemná, vím, proč se to dneska tady odehrává, jako bet poplatku, jenom za dobrovolné vstupné. Je to velmi rozumné, hezké, příjemné. Jsem tady s vnučkou, dlouho jsem nebruslil, jsem po operaci kolena, jezdí se mi výborně.” 

“Je to tu hezké.”

Veřejná sbírka Srdce pro Porubu stále pokračuje. Přispívat můžete do kasičky v Informačním centru Poruba na Hlavní třídě nebo na transparentní účet 0500 063 622/0800. 

Navíc můžete pomoci s výběrem dalších lidí, kterým by měla pomoc směřovat. Pokud víte o někom kdo si pomoc zaslouží, pošlete jeho příběh na adresu Úřad městského obvodu Poruba.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků