Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Plavce z Poruby nezastavilo ani uzavření bazénů. Trénují dál a jsou vzorem

Klub plaveckých sportů Ostrava se nechtěl smířit s tím, že jsou kvůli koronaviru zavřené bazény. Aby plavci nezaháleli, vymyslel sportovní výzvu, která zaujala více než deset dalších sportovních klubů v Česku.

Plavce z Klubu plaveckých sportů Ostrava spojuje sportovní výzva. A protože jsou bazény uzavřeny, nepředhánějí se v plavání, ale ve sportech jako cyklistika, běh, kliky, přeskoky přes švihadlo nebo výlety do přírody.

“V té výzvě to máme rozděleno na takové sportovní okruhy. Je tam vytrvalost, je tam síla, obratnost, je tam protahování a je tam pro plavce důležité cvičení s gumou. Dělá se to podle svého rozhodnutí, zaznamenává a po týdnu dojde k sumarizaci, což už se stalo po tom prvním týdnu a vlastně můžou se ostatní srovnat s tím , kdo třeba sportuje více oproti tomu, který je lepší v bazénu apod. Dokonce ta výzva zaujala i reprezentačního trenéra seniorského plaveckého který se do naši výzvy taky zapojil,” uvádí Jan Pala, předseda klubu

A také dalších více než 10 klubů z Česka. V porubském klubu se hned první týden do sportovní výzvy zapojilo kolem stovky jeho členů.

“Cvičím každý den 2x denně a vlastně každý den třeba najedu na kole i 20 km a nebo dělám kliky a takové. Plavání mi chybí hodně, protože jsem plaval každé ráno a  odpoledne po škole a vlastně když už teď je to zrušené a prostě už je to měsíc, tak je to nezvyk a už se fakt těším až do té vody vlezu a prostě začnu plavat a všechno,” říká Karel Bajgr, plavec

Ve výzvě nejsou jen plusové, ale také mínusové body a to za hraní počítačových her nebo surfování po sociálních sítích.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků