Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava-Poruba má nový prachožrout. Jmenuje se Jeff

Ostrava Poruba má zbrusu nového pomocníka. Auto na čištění chodníků a komunikací od prachu. Dosud tuto činnost pro obvod zajišťovaly externí firmy. Nový vůz stál téměř 3 miliony korun a většinu nákladů pokryla dotace.

Obvod Ostrava-Poruba zbavuje od nečistot prachožrout. Jde o vůbec první stroj, který si radnice pořídila. Čistit Porubu bude kromě zimy celoročně. “Ale to neznamená, že v zimě bude nevyužit. V zimě zas může odklízet sníh, může také udělat posyp chodníků. Tedy tento stroj je pro nás využitelný celoročně. Donenávna jsme tuto činnost zajišťovali pouze externími dodavateli, a to v rámci zákona, kdy jsme museli dvakrát do roka provádět takzvané rajonové čištění,” uvádí Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba

Nový stroj stál bezmála 3 miliony korun a 80 procent nákladů hradil ostravský magistrát z fondu životního prostředí. V anketě, která probíhala na sociálních sítích, dostal jméno Jeff. “My jsme opravdu původně nechápali, proč zrovna Jeff. Potom jsme zjistili, že to je známá postavička z filmu, nebo seriálu Jump street. Tak jsme si řekli, proč ne, když opravdu ti lidé si zvolili právě toto jméno,” dodává Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba. “Jsem spokojený. Jezdí to dobře. Člověk musí dávat trochu více pozor, ale dá se to,” chválí nový stroj Martin Kopřiva, zaměstnanec TS Ostrava-Poruba.

Nové auto bude brzy i veselejší . Polepeno bude obrázky, které nakreslí děti z krizové školky Ukrajinská. Do budoucna má radnice v plánu pořídit si i další stroje, které budou zajišťovat údržbu v obvodu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy