Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Malí atleti v Porubě jsou nadšení, opět trénují společně

Atletický klub Atletika Poruba se pomalu vrací k normálu. Online atletické hry, které probíhaly do konce dubna, vystřídaly individuální tréninky ve dvojicích a v současné době probíhají ve skupinkách po 10 lidech. Další uvolnění přinese příští týden.

Atletika Poruba patří mezi TOP atletické oddíly v Česku. V tuto chvíli má 850 členů a úspěchy sklízí ve všech věkových kategoriích. “Jenom pro zmínku, máme oštěpařku, která skončila sedmá na ME. Máme mistryně republiky, mistry republiky, máme držitelky českého rekordu,” říká k úspěchům Tomáš Břeský, předseda klubu.

Klub úzce spolupracuje se sportovní základní školou Porubská, kde má také zázemí. Opatření kvůli koronaviru se ho dotkly zejména z hlediska letní závodní sezóny. “Prakticky veškeré termíny závodů byly zrušeny. Po tom dalším uvolnění očekáváme a plánujeme, že si uděláme tady závod v rámci klubu. Další závody krajského charakteru případně vyšších soutěží budou v červnu snad,” dodává Tomáš Břeský, předseda klubu.

Atleti už trénují společně. Zatím sice v malém počtu, ale s radostí. “Jsem ráda, že už konečně chodíme na tréninky, že nesedíme doma,” říká jedna z atletek. “S tou rouškou se blbě běhá, skoro pořád mám z toho knedlík v krku, ale je to dobré, když jsou tady ty tréninky. Aspoň můžu něco dělat,” uvádí další z atletů. 

Už od příštího týdne se klub začne vracet k plnohodnotnému provozu. Největším problémem je teď zorganizovat tréninky tak, aby se všichni vystřídali a zároveň se nepotkávaly velké skupiny dětí. “Děláme analýzu v počtu do těch sta osob, aby jsme se tady vlezli. Pokud bude ten počet daleko vyšší, tak musíme upřednostnit starší děti. Pokud to půjde, tak od června by jsme spustili atletickou školičku,” plánuje Kateřina Toová, trenérka, Atletika Poruba

Kromě stadionu na Porubské atleti využívají i vrhačský stadion v Martinově a atletickou halu Vítkovice.
Barrák music hrad: METAL!

Dnes
Ostrava-Slezská Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Letní kino Amfi: ŽENY V BĚHU

Dnes
Ostrava-Centrum, Letní kino Amfi

Barrák music hrad: HORKÝŽE SLÍŽE, ZAKÁZANÝOVOCE

Zítra
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

TIPA,spol. s r.o. - Ostrava
Ostrava
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

SLEZSKOMORAVSKÉ KOMINICTVÍ s.r.o.,
Ostrava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Nextbike Czech Republic s.r.o. - Ostrava, centrum
Ostrava
od 22 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků