Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hlavní třída v Ostravě-Porubě ožila lidmi. Zaplnili zahrádky restaurací

Téměř po dvou měsících se dočkali. V pondělí se otevřely nejen obchodní centra, ale také kadeřnické salóny, holičství, nebo zahrádky restaurací. Ostrava-Poruba tak opět ožila lidmi.

Restaurace v Ostravě-Porubě po mnoha týdnech otevřely své zahrádky. Většina hostů na nich seděla bez roušek a někteří si nelámali hlavu ani s odstupy. Všichni byli rádi, že si konečně mohou dát něco dobrého ve své oblíbené hospůdce. Lidé vzali zahrádky restaurací hned první den útokem. Téměř všude bylo na Hlavní třídě plno. “Je to pro nás taková mimořádná příležitost, že zrovna ten první den jsme se tady mohly sejít a v pěkném počasí si tady něco dobrého dát, takže úžasné. Ať už to tak zůstane. Je to fajnové zakončení procházky. Po delší době je příjemné si dát oběd venku a stoprocentně jsem se na to těšil. Tu změnu vítám,” uvítali otevření zahrádek hosté restaurací.

A změnu vítají i provozovatelé restaurací, kterým radnice odpustila nejeden nájem a pomáhat chce dál. “My bychom chtěli, aby v prvním měsíci nemuseli za ty předzahrádky platit poplatek do obvodní pokladny,” dodává Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruby. “Máme normální denní menu jako vždycky před omezením a jsme rádi za to, že konečně můžeme komunikovat normálně zase.Tak jsem se těšila na otevření, že uvidíme zase hosty, hosti přišli, snad budou chodit i dál,” mají radost provozovatelé restaurací

Na roztrhání byli i kadeřníci, kteří mají rezervace na dlouhou dobu dopředu. “Musíme mít štíty, roušku. Je to hodně náročné, ale jsme rádi, že máme otevřeno. Nejvíc mi chyběl kontakt s lidmi,” sděluje své pocity jedna z kadeřnic.

Od pondělí jsou po zavedení nouzového stavu kvůli koronaviru otevřeny i galerie a některá muzea a také parky a zahrady u vybraných památek. Všude ale platí přísná bezpečnostní opatření.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy