Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

3707 výpůjček za jeden den. Sdílená kola překonala rekord

V Ostravě momentálně funguje přes 270 stanic s více než 900 sdílenými koly. Co se týká jejich výpůjček, tak žebříčku vévodí Poruba. Následuje Moravská Ostrava a Přívoz a Ostrava-Jih. I když v době koronavirové krize počet výpůjček klesl, teď opět prudce stoupá.

Porubané si zamilovali sdílená kola. Využívají je nejčastěji ze všech obyvatel Ostravy. Z Top 10 stanic, kde je nejvíce výpůjček, je hned 7 v Porubě. Výsledkem je vyšší počet stanic. “V Porubě je vlastně o 5 stanic více než v loňském roce. Kromě toho oproti loňskému roku je v Porubě o 100 kol víc. To znamená dneska po ulicích Poruby jezdí 220 kol dohromady. A tím, že se zvedly ty kapacity, tak jsou dostupnější mnohem většímu okruhu uživatelů. Všechna ta kola jsou pravidelně každý den dezinfikována, takže lidi se nemusí bát a v tuto chvíli je to jedna z nejbezpečnějších forem dopravy po Ostravě a Porubě vůbec," uvádí Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba

V době nouzového stavu, což stále ještě platí, město poskytuje kolo na prvních 30 minut zdarma. Nebyla to jen koronavirová krize, která se na výpůjčkách podepsala. “Těch výpůjček samozřejmě bylo méně. Kleslo to asi z 1500 denně, nebo z dvou tisíc výpůjček na polovinu, nicméně máme dojem, že vlastně i počasí se na tom jakýmsi způsobem projevilo,” dodává Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy

Počet lidí, kteří jezdí na sdílených kolech, je čím dál více. Někteří je používají i několikrát za den. “Asi jako tak třikrát denně. Tramvají už nejezdím skoro vůbec, když to mám jakože předplacené a to kolo je fakt super. Já se s tím dostanu úplně všude,” chválí sdílená kola jeden z uživatelů Nextbiku.

Rekord padl 28.dubna, kdy si lidé půjčili kolo 3707 krát. V tento den byla navíc překonána hranice sta tisíc výpůjček od začátku roku. Sdílená kola se brzy objeví i ve Vřesině, Hlučíně a zřejmě i v Hrabové.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy