Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior expres Poruba bude vozit seniory i ze sousedních obvodů

Na porubské senior taxi už brzy dosáhne více lidí. Zatím se s ním mohou po celé Ostravě vozit lidé ve věku 76 let a víc, od září letošního roku se věková hranice sníží na 74 let. A chystají se i další novinky.

Senior expres v Ostravě-Porubě je opět v provozu. Momentálně ho mohou využívat lidé ve věku od 76 let, kteří si vyřídili průkazku, a to čtyřikrát měsíčně. Za jednu jízdu zaplatí pouhých 30 korun. Zbytek hradí radnice. Ta služba se stala velmi oblíbenou, samozřejmě v době pandemie byla omezená, nicméně od 4. května znovu funguje. Jinak ty taxíky po Porubě nejen po Porubě, ale po celé Ostravě, protože byť je to pro seniory v Porubě, kteří musí mít bydliště v Porubě, tak je vozíme po celé Ostravě. Mohou je využívat od 6 do 16 hodin každý den od pondělí do pátku,” uvádí Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba. “Vytížená je poměrně dost. Důchodců přibývá, respektive Poruba patří mezi ty oblasti, které jsou důchodci zaplněny. Už máme přes 1200 klientů, v podstatě se dá říct, že opravdu se nezastavíme,” říká k vytíženosti služby Petr Salva, řidič Senior taxi

Používám senior taxi, ale teprve nedávno jsem si vyřídila průkazku. No je to jako pohodlné. Jezdíme na různé akce do střední školy Matějíčka. Tam míváme koncerty, máme tam i třeba MDŽ, Den matek.”

“Jezdívám s ním, když potřebuji rychle k lékaři, nebo nějak jak ho seženu, takže jedu tak třikrát, čtyřikrát měsíčně. Ale jo, spokojená.”

A protože je tato služba velmi oblíbená, od září letošního roku se bude vylepšovat tak, aby byla dostupnější pro větší počet lidí. Radnice chce snížit věkovou hranici na 74 let a do této služby chce přibrat i Plesnou, Třebovice, Pustkovec a Martinov. “Starostové těchto obvodů už delší dobu prosí, abychom je do této služby přivzali, protože jsou to sousední obvody, jsou kousíček a bylo by fajn, kdyby to takto fungovalo. Dneska je ta služba dostupná zhruba 7 tisícům seniorům a po těch změnách, které plánujeme, by měla být tato služba dostupná zhruba pro 9 tisíc seniorů. To znamená rozšiřujeme tu možnost zhruba o dva tisíce seniorů navíc,” uvádí Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba

Radnice předpokládá, že po rozšíření služby stoupne počet vydaných průkazů z 1200 na zhruba 1600. Průkazky si lidé mohou vyřídit zdarma a na počkání v budově úřadu na ulici Generála Sochora. Stačí jim k tomu občanský průkaz a fotografie.
Letní kino Amfi: CO JSME KOMU UDĚLALI?

Dnes
Ostrava-Mariánské hory, Letní kino Amfi

Barrák music hrad: BÁRA POLÁKOVÁ

Zítra
Ostrava-Poruba, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Letní kino Amfi: OVEČKA SHAUN VE FILMU: FARMAGEDDON

Zítra
Ostrava-Slezská Ostrava, Letní kino Amfi

UNIGEO a.s.- Ostrava
Ostrava
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

CN SERVIS, spol. s r.o. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

EVROPA EXPRES s.r.o.,
Ostrava
od 55 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků