Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubané mají možnost změnit k lepšímu 8. obvod a Nový Pustkovec

Chystá se koncepční urbanistická studie 8. stavebního obvodu a Nového Pustkovce. Ta naváže na projekt proměny prostranství u Duhy, který se právě dokončuje. Nejdříve se budou sbírat data.

Poruba pokračuje v koncepčním rozvoji obvodu. Zatímco projekt oživení prostoru u Duhy je téměř hotový, teď se zaměří na zbytek 8. obvodu a na Nový Pustkovec, pro které vytvoří koncepční urbanistickou studii.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Zpracování tohoto dokumentu probíhá ve dvou fázích. Je to jednak analytická část, která probíhá právě teď. V jejím rámci zpracovatelé sbírají maximum informací o území 8.obvodu a Nového Pustkovce, zabývají se jeho stávajícím stavem. Následovat potom bude část, která by právě měla navrhnout větší či menší úpravy a změny.”

Výsledkem by měl být příjemný, různorodý, dobře fungující a zároveň bezpečný veřejný prostor.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Studie se opět bude zabývat územím komplexně z celé řady různých aspektů. Hledisky dopravními, hledisky urbanistickými, hledisky pěší prostupnosti, statické dopravy, hledisky zeleně, mobiliáře, využitím území různými cílovými skupinami a tak dále.”

Se zpracováním koncepční studie mohou pomoci i obyvatelé. Na webových stránkách www.fajnovaporuba.cz je pro ně připraven online dotazník, kde mohou vyjádřit svůj názor do 21. června.

Tomáš Čech, koordinátor participačních aktivit: “Zároveň v průběhu celého června poběží tak zvaný photovoice, kde občané formou fotografií můžou pojmenovávat a vytipovávat pozitivní a negativní místa a samozřejmě i přidávat komentář. To znamená, co se jim na tom místě líbí, co se jim nelíbí, nebo co by rádi zlepšili.”

Tyto fotografie můžete vkládat na stránky fajnove Poruby. A své názory budete moci vyjádřit i osobně.

Anketa: obyvatelé 8. obvodu: “Ne nějaké velké obchody, ale spíše drobné krámky s drobnostmi, které by se tady teda uživily.”
“Já jsem tady spokojená, já už tady bydlím od 77. roku a spokojená.”

Osobně se k veřejnému prostoru můžete vyjádřit 10. června tady u Olympie a o den později pak u obchodního centra v Pustkovci. Další setkání se pak uskuteční 16. června u Duhy. Studie by měla být hotová v září a v listopadu ji pak radnice představí veřejnosti.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Budeme samozřejmě s lidmi na veřejném projednání diskutovat a pokud vzejdou z tohoto jednání nějaké podstatné náměty, připomínky, tak bude ještě prostor je do toho finálního návrhu koncepční studie zapracovat.”

V nejbližší době by se měly začít realizovat projekty, které vzešly z koncepční studie 1. stavebního obvodu. Jedná se například o rekonstrukci ulice Gustava Klimenta, rekonstrukci Oblouku a okolí, nebo výstavbu podzemního parkoviště na Budovatelské ulici.
FAJNA RODINA SPOLU / akce pro rodiny v Bělském lese

16.08. 14:00
Ostrava-Centrum, Bělský les - Ostrava

Na zlatém jezeře / komedie se Simonou Stašovou

23.08. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Čarodějky v kuchyni / divadelní hra

26.08. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

VÁHOSTAV - CZ, organizační složka - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Pavla Piatkiewiczová,
Ostrava
od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

ERUPTIVA s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků