Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vybírá se název pro DPS na Dělnické v Porubě. Ve hře je například Kopretina a Pampeliška

Radnice Ostravy-Poruby spustila anketu o název v pořadí už třetí DPS-ky. Tentokrát hledá jméno pro komunitní dům pro seniory na Dělnické ulici.

Už víte, jak byste pojmenovali nový Komunitní dům na ulici Dělnická? Své návrhy můžete posílat do ankety, kterou radnice spustila začátkem června. Hlasovat můžete nejen na facebooku, ale také na stránkách úřadu.

Martin Otipka, mluvčí MOb Ostrava-Poruba: “Je to třetí komunitní dům, ten první získal jméno Astra, ten druhý, tam se nějak na toto zapomnělo, takže to zůstalo jakoby Průběžná. Takže doufejme, že lidé najdou nějaké pěkné jméno a už možná jakoby logicky vycházeli z toho, že ten první je Astra, takže většina těch jmen, o kterých budou hlasovat, jsou jména květin.”

Už před časem radnice vyzvala obyvatele, aby posílali své návrhy. Názvů přišla více než stovka. Vybírat můžete z těch, které se loni objevily nejčastěji.

Jan Dekický, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Pro ty, kteří k těm elektronickým komunikacím nemají dobrý vztah, tak bude umístěna i hlasovací schránka v našem informačním centru na Hlavní třídě s tím, že hlasování bude probíhat někdy do poloviny měsíce června.”

V Komunitním domě na Dělnické ulici je 23 bytů o velikosti 2+kk. Radnice zároveň přijímá i žádosti o bydlení.

Jan Dekický, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Trochu se nám tím, co se děje ve světě, posunul termín dokončení o dva měsíce, takže počítáme s tím, že lidé by se mohli začít stěhovat v září. Pokud nebude teda ještě nějaké překvapení. Žádosti postupně přijímáme, my máme dostatek žadatelů v podstatě v pořadníku v těch zbývajících dvou DPS, kde je celá řada těch malých bytů, které nevyhovují párům. Proto vlastně v tomto projektu jsem zvolili čistě dvoupokojové byty. Takže v okamžiku, kdy už přijde ten den, kdy rozhodneme, že už teď to spouštíme, tak budeme vybírat jak z těch, kteří teď podají žádost, tak oslovíme i ty, kteří žádali na ty zbývající DPS-ky, zda nemají zájem na Dělnickou.”

Byty jsou v podstatě kompletně vybaveny. Hotová je koupelna, kuchyňská linka i podlahy. Chybí v nich jen nábytek. Součástí celého komplexu bude také služebna městské policie, kavárna a garáže. Otevřeny by měly být příští rok touhle dobou.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy