Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Něco se přesunulo, něco zrušilo. O většinu akcí ale Porubané nepřijdou

Poruba začíná opět žít kulturně i sportovně. Poté, co se postupně uvolňují protikoronavirová opatření, se tak můžete těšit na řadu akcí, které začnou už během června.

Poruba musela kvůli pandemii koronaviru přesunout, přeorganizovat nebo zcela zrušit některé kulturní, volnočasové a sportovní aktivity Například Sdílko nebo Memoriál Jana Veselého se tak posouvá na srpen, Poruba Bajk pak na říjen. Největší akce obvodu, festival novo cirkusového umění Cirkulum se bohužel musela zrušit.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Je to přece jen festival pro tisíce lidí a vzhledem k opatřením, pandemii, bohužel letos proběhnout nemohl. My jsme se ale dohodli s organizátorem, že uděláme tak zvaný Happening pro Cirkulum, což jsou menší akce, dílčí, které proběhnou v Porubě ve veřejném prostoru a budou vlastně splňovat všechny ty limity, které jsou dány.

Na Happeningu, který bude probíhat od 7. do 9. srpna vystoupí česká špička svého oboru jako například Cirkus trochu jinak, Cirk La Putyka, nebo Bratři v triku. Součástí akce budou i různé panelové výstavy a diskuse. Vstupenky budou v prodeji od 12.června na stránkách www.cirkulum.cz.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Aktivity jako Pouť babího léta, která bude v září. To je tradiční akce, kterou jsme nemuseli rušit, protože vždycky probíhá na podzim, takže na tu už se moc těšíme a proběhne na Francouzské, klasicky na louce tak jako vždycky. Pak jsou aktivity o prázdninách jako například Zažít Porubu jinak. To je akce, která se letos přesouvá od Oblouku netradičně na Hlavní třídu a na středový pás."

Zrušeny bez náhrady byly naopak veškeré akce pro seniory, které Poruba opět zařadí do programu od podzimu. Pokud se chcete kulturně vyžít už teď, můžete si zajít hned na dvě výstavy.

Jan Rodek, vedoucí odboru kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Jedna se koná v Galerii Dukla. Je to výstava umělkyně Lucie Králíkové. 16.června bude probíhat vernisáž přímo s autorkou. Druhou výstavou, kterou můžou návštěvníci vidět, je v Galerii na schodech porubské radnice. Tam probíhá výstava Barevný svět 2.

Milovníci nohejbalu si pak přijdou na své ve dnech 27. a 28. června, kdy se uskuteční akce Poruba open, tedy nohejbalový turnaj trojic.

Jan Rodek, vedoucí odboru kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Co se týče akcí v červenci, čeká nás jedna velká akce, a to je letní umělecká scéna, která je finančně podporovaná statutárním městem Ostrava. Můžeme ji rozdělit do dvou částí. První část bude probíhat od 13.do 17.července. Jedná se o tak zvané Pop Up vystoupení. Jejich smyslem je překvapit ty obyvatele. Konají se na různých místech, v různých časech, není nic pevně dané.”

Půjde o upoutávku na hlavní program, který bude probíhat od 21.července až do 18.srpna každé úterý od 19 hodin buď na Alšově náměstí nebo na nádvoří porubského zámku. A to zcela zdarma. Pestrý program nabídne mimo jiné Swing Thing a Papa Django, Simonu Babčákovou s improvizační skupinou No A, houslistu Martina Zbrožka nebo písničkáře Pavla Helana.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy