Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Problémy vyřešeny. Rekonstrukce DK Poklad skončí podle plánu

Rekonstrukce Domu kultury Poklad běží podle plánu. Dokonce je mírně v předstihu a vypadá to, že se veškeré práce stihnou dokončit ve stanoveném termínu, tedy do června příštího roku.

Rekonstrukce Domu kultury Poklad začala v roce 2012 a pracuje na ní už třetí zhotovitel. A vypadá to, že je to ten pravý, který ji dotáhne do zdárného konce. V tuto chvíli jsou dokončeny základní hrubé práce, veškeré rozvody a dispoziční řešení.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: “Dodělávají se prosklené jakoby fasády, tedy okna na zbylých částech, instalují se první dveře, jsou dořešovány stropy v těch základních místnostech tak, aby bylo možno tu stavbu dokončit. Jsou dořešeny a vyrovnány podlahy, což nebylo úplně jednoduché, protože ten objekt měl svoje zajímavosti, takže mám za to, že taková ta hrubá konstrukce dnes, když už procházíme tím domem, tak vidíme ten tvar, vidíme tu jeho budoucí podobu, ale samozřejmě nás čeká ještě obrovský kus práce.”

Objekt, který byl dokončen v roce 1961, je kulturní památkou. Řada věcí se tak pouze zrenovovala, nebo restaurovala.

David Průša, architekt, autor návrhu: “Z toho jsme vycházeli, chtěli jsme vlastně udělat, že to není jen rekonstrukce, ale i modernizace, tak jsme to chtěli trošku oživit a skloubit to staré a dostat do toho nové věci a hodně světla. “

Po dokončení kulturní dům návštěvníkům nabídne divadelní sál pro 420 lidí, společenský sál, malý sál s kapacitou 100 lidí, tělocvičnu, učebny, minikino a restauraci s terasou.

Darina Daňková, jednatelka KD Akord-Poklad: “Těšíme se na to, že budeme provozovat věci, na které lidi byli v minulosti zvyklí. Divadla, koncerty, kromě samozřejmě filmových promítání. Akce pro seniory, akce pro děti, ale samozřejmě bychom chtěli zachovat, nebo dát Pokladu unikátnost.

Parkování u kulturního domu vyřeší dva parkovací domy, které vzniknou zezadu této památky.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: "Než teda budou stát parkovací domy, které se plánují za těmi křídly, chtěli bychom koordinovat parkování s VŠB. Na velké akce to budeme schopni nějak provizorně zajistit. Používá se také středový pás Hlavní třídy a máme velké parkoviště před poliklinikou, takže zatím po jistou domu, si myslím, že to budeme schopni nějak zajistit to parkování. “

Do Pokladu se před slavnostním otevřením vrátí i zrestaurována původní díla a také repasovaný vzácný klavír, který je starý zhruba 100 let. Součástí kulturního domu je i letní kino, které začne promítat 18. června.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy