Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do bazénů už může až 500 lidí. Kontakt s vodou lidem chyběl

Lidem se opět otevřely kryté bazény. Uvítali to nejen všichni milovníci plavání, ale hlavně závodní plavci, kteří tak na téměř dva měsíce kvůli pandemii koronaviru ztratili kontakt s vodou.

Nejen závodní plavci se po dlouhých téměř třech měsících opět vrhli do bazénů. Ty uzavřela koronavirová krize a aby si udrželi kondičku, museli si najít náhradní sporty jako cyklistiku nebo běh.

Jan Pala, předseda KPS Ostrava: “My jsme neskutečně rádi, že jsme se mohli vrátit do bazénu, protože když tahle krize začala, tak jsme měli velký strach, jak dlouho bude trvat a jak se to podepíše na naši členské základně a musím říct, že i když to trvalo takřka 3 měsíce, tak se nám vrátili do bazénu takřka všichni a všichni začali nadšeně trénovat.”

V době nouzového stavu plavci plnili výzvy zveřejněné vedením klubu na facebooku a díky tomu jsou stále v dobré kondici. Bazén jim to ale nevynahradilo.

Anketa: závodní plavci: “Během krize jsme chodili plavat na přehradu nebo do řeky, takže nějaký ten kontakt s vodou tam byl, ale určitě to nebylo jako tento trénink, takže těšila jsem se zase zpátky do bazénu. Je to těžké, určitě jsem ztratila fyzičku, ale mohlo to být horší.”
“Trénoval jsem většinou na suchu na kole, nebo jsem se snažil nějak posilovat. Jsem rád, měl jsem zbytečně moc volného času a moc mě to doma nebavilo.”
“Tak jako jde to. Nebylo to nejlepší potom, ale snažil jsem se udržet v kondici. Chodil jsem běhat dálkově a ještě jsem plaval na štěrkovně v Hlučíně a jinak jsem posiloval.”

Plavci zatím trénují jednou denně, dvoufázově začnou trénovat bohužel až od září. A chystají se i závody.

Jan Pala, předseda KPS Ostrava: “Pro ty závodní plavce, kteří reprezentují Ostravu, nebo ostravský klub v rámci republiky přichystal český plavecký svaz závody na konci června. Ty závody proběhnou v Praze a my plánujeme na podzim velké závody s názvem Ostravská vlnka, které budou pro všechny plavce našeho klubu i jiné ostravské plavce a bude to především pro ty mladší ročníky.

Bazén si ovšem neužívají jen profesionální plavci, ale také široká veřejnost.

Anketa: návštěvníci bazénu: “Docela nám to hodně chybělo. ///My chodíme plavat tak jednou za dva měsíce, jednou za měsíc.”
“Velice, často tady chodím, dobré je to. Hodně to chybělo lidem.”
“Chodím pravidelně plavat, takže jsem rád, že se to konečně otevřelo. Dva měsíce bez plavání je hodně dlouhá doba.”
“Samozřejmě, že jsme se těšili, konečně nějaká aktivita. Jo, je to super.”
“Hodně mi to chybělo ty bazény.”
“Neskutečně. Už jsme byli plavat na Ještěrce, ta se otevřela trochu dřív a dneska jsme tady.
Chybělo to extrémně moc bazén.”
!My jsme chodili třikrát do týdne a doopravdy nám to chybělo už teda strašně moc a teď už to bude dobrý.”

Na krytý bazén se všichni těšili, kapacita je ale omezená, může tady pouze 500 lidí. Zatím se ale nestalo, že by se tato kapacita naplnila. Kromě bazénu je v provozu i finská sauna, masáže, tobogán a posilovna.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy