Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava-Poruba ocenila učitele. Tentokrát samé ženy

Komunitní centrum Všichni spolu zaplnili ti nejlepší učitelé porubských základních a mateřských škol. Uskutečnilo se tady slavnostní poděkování, které pro ně připravilo vedení radnice.

Vedení porubské radnice jako každoročně poděkovalo těm nejlepším učitelům základních a mateřských škol za jejich skvělou práci. Letos poprvé ne všech školských zařízení. Kvůli zvýšení prestiže této slavnostní události trošku změnilo pravidla.

Lucie Baránková, Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “My jsme se rozhodli, že bychom chtěli skutečně vybrat jenom ty nejlepší, to znamená, že letos je jich poměrně méně a nicméně myslím si, že je to dobře, protože ti učitelé si toho budou skutečně vážit. Myslím si, že být jeden z 10 je mnohem pro ně lepší a větší zadostiučinění, než být jeden třeba z 50.”
Martin Tomášek, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Takže to je vlastně takové bienále. My jsme vybrali školy a ty školy nám vybrali učitele. Příští rok budou navrhovat zase jiné školy, ale my si myslíme, že co dva roky je takový rozumný cyklus, kde dokážeme ocenit ty inspirativní učitele.”

Podtrženo, sečteno, oceněno tedy letos bylo 10 nejlepších učitelů ze čtyř mateřských a 6 základních škol. Tedy ze zhruba poloviny školských zařízení Poruby, kterých je celkem 22. Mezi oceněnými letos nebyl jediný muž.

Martin Tomášek, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Ne že bychom nechtěli oceňovat učitele, ale ředitelé a ředitelky školek a škol nám navrhli pouze ženy. Asi to něco svědčí o feminizaci českého školství a my jsme rádi, že máme tolik šikovných učitelek.”
Hana Böhmová, učitelka MŠ Dvorní: “Od malička jsem chtěla být učitelkou. Myslím si, že vždycky to bylo učitelkou v MŠ, kde taky učím spoustu let. Už to bylo 40 let. Pracuji v logopedické třídě, takže jsem si v průběhu svého působení doplňovala ještě vysokoškolské vzdělání, což v 50 nebylo úplně jednoduché. Vážím si toho hodně obzvlášť proto, že máme novou paní ředitelku a vážím si toho proto, že po velmi krátké době mě navrhla na toto ocenění, což nebývá úplně obvyklé, protože nezná třeba své kolegy.”
Dana Schönová, ředitelka MŠ Čs. exilu: “Už jsem dostala několik ocenění, ale tohle je pro mě významné, protože mě navrhl kolektiv, což je pro mě wow. Protože to jsem nečekala. Většinou hodnotím já, jestli je všechno v pořádku, nebo ne a teď hodnotily holky, takže asi je to dobré. Práce mě baví, uspokojuje a hlavně mě baví to, že můj kolektiv je spokojen a rodiče jsou spokojeni, takže je to spokojenost na třetí.”
Zlata Krausová, učitelka MŠ Ukrajinská: “Učím už 27 let a vždycky to bylo mým snem učit děti malé. Přála jsem si to už od školky a naplňuje mě to, když jsou rodiče i děti vlastně spokojené, šťastné a že můžu děti vzdělávat. Mě navrhla paní ředitelka. Ocenění si vážím velmi, že si všímá mé práce a zřejmě je s moji prací spokojena.”

Slavnostní oceňování učitelů se koná každoročně v březnu na Den učitelů. Letos tento termín posunula koronavirová krize.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy