Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sdílko se přesouvá na srpen. Nabídne originalitu, workshopy i besedy

V Ostravě-Porubě se opět uskuteční oblíbená akce Sdílko. Probíhat bude celé 3 týdny tentokrát u Duhy a opět nabídne semináře, workshopy a spoustu netradičních a originálních obchodníků.

O Sdílko Porubané ani letos nepřijdou. Jen se kvůli pandemii koronaviru tato oblíbená akce přesunula na léto. Původně se měla uskutečnit v květnu. Novým termínem je srpen.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Sdílko je akce, která se bude konat letos už potřetí. Poprvé se konala na Floridě ve středovém pásmu, podruhé na Alšově náměstí a potřetí ji chceme umístit zde na Duhu, protože součástí té akce je také vlastně zkoušení veřejných prostor, jakým způsobem bude fungovat ten veřejný prostor, když do něho umístíme nějakou kulturní, volnočasovou aktivitu.

Letos se na Sdílku představí přes 60 vystavujících. Dennodenně se budou střídat, takže opravdu každý den tady objevíte něco nového. Ať už z oblasti módy, designu, nebo i jídla.

Kamila Smutná, PR Sdílko: “Máme opravdu širokou nabídku těch obchodníků letos. Máme třeba paní, která šije takové barevné fusaky do kočárků, potom máme pána, který dělá domácí čili omáčky, dokonce máme letos i nejmladší účastníci prozatímní. To je slečna, která má 13 let a vyrábí úžasné háčkované věci, tak na tu i ostatní obchodníky se už moc těšíme.”

Nedílnou součástí Sdílka bude i interaktivní výstava, která se zaměří na veřejný prostor. Prostřednictvím virtuální reality a technologických vychytávek se tak návštěvníci akce seznámí s tím, co Poruba plánuje ve veřejném prostoru a jaké porubské projekty se do budoucna plánují.

Kamila Smutná, PR Sdílko: “Výstavu doplní série pěti besed, které se uskuteční vždycky v podvečer a budou zase na téma veřejný prostor a plánované projekty v Porubě, takže se bude diskutovat například o komunitním domu pro seniory na ulici Dělnická, nebo se bude besedovat o dopravě v Porubě, nebo porubské zeleni.”

Představeny budou nejen vybrané projekty městského obvodu, ale i některé projekty soukromých investorů jako například bytová výstavba, která se v Porubě chystá. A ještě dodám, že Sdílko bude probíhat od 4. do 25. srpna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy