Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Autovraky v ulicích? V Ostravě-Porubě odtahují jeden za druhým

V Ostravě-Porubě teď ve velkém odstraňují z ulic autovraky. Umožnila to novela zákona o pozemních komunikacích, která začala platit koncem dubna letošního roku. Po změně legislativy města a obce volaly dlouhou dobu.

V Ostravě-Porubě mizí z ulic autovraky. Až do konce dubna letošního roku byl velký problém tato polorozpadlá vozidla odstranit. Zákon přesně nedefinoval, co to vlastně vrak je. Ani fakt, že má auto delší dobu propadlou technickou kontrolu neznamená, že se může odstranit. Změnila to novela zákona o pozemních komunikacích.

Miroslav Otisk, Místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Tato novela je platná od 30.dubna 2020 je již přímo zakomponováno, že pokud má automobil propadlou technickou kontrolu půl roku , tak my vlastníka vyzveme a po dvou měsících můžeme tento automobil odtáhnout na záchytné parkoviště a poté běží lhůta dalšího měsíce, kdy tento vrak je potom dán do aukce a pakliže nikdo o tento vrak nejeví zájem, tak je ekologicky zlikvidován.”

Samotným odtahům předcházelo vyčištění záchytného parkoviště, odkud bylo dvanáct aut odvezeno k ekologické likvidaci. V současné době tam míří desítky nepojízdných aut měsíčně. Na autovraky si na radnici stěžují i obyvatelé Poruby, kteří nemají kde parkovat. Podněty tak radnice dostává nejen od nich, ale také od strážníků městské policie.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Samozřejmě pokud je auto odtaženo a vlastník se o něj potom přihlásí, když se nachází na našem záchytném parkovišti, pak všechny náklady jdou na vrub vlastníka vozidla s tím, že někteří vlastníci zkouší na nás, řekl bych takové finty. My vlastníka vyzveme s tím, že vlastník si to to přeparkuje do jiné ulice a myslí si, že v tu chvíli se to všechno stornuje. Není tomu tak.”

Všechny SPZ těchto vozidel se evidují v databázi a pokud na ně městská policie narazí, okamžitě nechá auto odtáhnout.

Témata: autovrak,  novela zákona,  Porruba
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků