Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubané si stěžují na vysokou trávu. Sekat se bude až vyschne půda

Deštivé počasí posledních dnů vystavilo stopku sečení travnatých ploch v Porubě. Může za to promočená půda. Radnice proto vyzývá občany k trpělivosti.

Obyvatelé Poruby si v současné době stěžují na přerostlou trávu. Ta se ale bohužel v tomto deštivém počasí sekat nemůže. Těžká technika by vzhledem k promočené půdě mohla trávníky poškodit.

Pavel Janků, vedoucí odboru technických služeb a zeleně: “Zhotovitelé, kteří nám sečou trávu, musí počkat až bude pár dnů sucho. Pokud se nejedná o tohle deštivé počasí, tak se setkáváme spíš s názory, aby jsme tak moc nesekali. Je to v důsledku posledních let, jak je víc sucho. A my se snažíme o nějakou biodiverzitu, V současné době jsme vytipovali nějaké plochy na 1.obvodu, kde by měly vzniknout květné louky. To jsou plány, které se projeví v příštím roce, kdy to bude zahrnuto do pasportizace zeleně.

Květné louky postupně vzniknou ve všech porubských obvodech. Aby se podpořila biodiverzita a eliminoval výskyt alergenů, probíhá první pokos trochu později.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Snažíme se uplatňovat v poslední době adaptační strategii na změnu klimatu, tudíž nesekáme, jak se říká, na úplně na drn, ale snažíme se dle druhu trávníku respektovat určitou výšku porostu trávníku, tudíž pokud se jedná o standardní krajinný trávník, tak ta se doporučuje okolo 8 až 10 cm. Pokud se jedná o trávník parkový, tam se pohybujeme okolo 4 až 5 cm.

Radnice také každým rokem rozšiřuje záhony trvalek a lučních bylinek, což také podporuje biodiverzitu a půda tak přirozeně zadržuje vodu v krajině.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “My máme v Porubě k dispozici 60 hektarů travního porostu, tudíž o to se nestarají pouze naši zaměstnanci, ale také externí firma, která na základě smlouvy má za úkol kosit trávu v městském obvodu Poruba s tím, že na základě smlouvy jsou dané přesné parametry pokosu. Tráva by neměla překročit výšku 25 cm.

Momentálně zaměstnanci radnice upravují vzrostlé keře v obvodu. Sečení trávy se naplno rozjede ihned poté, co sluníčko rozmočenou půdu vysuší.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků