Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bývalá sběrna v Porubě padla k zemi. Dočasně na ni budete moci parkovat

Poruba dlouhodobě plánuje revitalizaci zámeckého parku a jeho okolí. Konkrétní podobu ukáže architektonická soutěž, jejíž podmínky radnice vyhlásí ještě během letošního léta. První kolo, které bylo vyhlášeno loni, bohužel dopadlo neúspěšně.

Zámecký park v Porubě a jeho okolí projde celkovou revitalizací. Prvním krokem bylo vykoupení objektu autoservisu a bývalé sběrny nerostných surovin poblíž rybníku, kterou teď nechala radnice zdemolovat.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Nejprve tedy došlo už k odstranění tohoto objektu sběrny. Do konce letošního roku, zhruba někdy na podzim plánujeme i odstranění už zmíněného objektu autoservisu nedaleko, také vlastně v zámeckém parku. Vše, jak jsem říkala, souvisí tedy s dlouhodobým zájmem revitalizovat celé prostředí zámeckého parku včetně až k části rybníku. Konkrétní podobu té proměny chce radnice získat pomocí architektonické soutěže. Vyhlášení soutěže se předpokládá zhruba v polovině července letošního roku a konečné výsledky a finální vítězný návrh by měly být známy do konce tohoto roku.”

Plocha, která vznikla po odstranění sběrny bude po úpravě dočasně sloužit jako parkoviště pro obyvatele přilehlé části Poruby. Lidé to uvítají zejména v době, kdy začne rekonstrukce ulice Gustava Klimenta.

Roman Gajdušek, vedoucí odboru investic: “V průběhu příštího měsíce začne plánovaná rekonstrukce ulice G. Klimenta. Tato rekonstrukce je rozdělena na dvě části. První část proběhne v letošním roce a potrvá celý podzim a druhá část rekonstrukce potom bude probíhat během první poloviny příštího roku.”

Rekonstrukce, která začne už začátkem srpna, bude spojena s uzavírkami a omezením parkovacích míst v dané ulici.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy