Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Levandulový den v Ostravě-Porubě. Lidé si odnášeli tolik kytiček, kolik unesli

V Ostravě-Porubě už popáté zažili levandulový den. Ten probíhá jednou ročně vždy v létě, kdy levandule dokvétá. Lidé si ji tak mohou zcela zdarma natrhat a odnést do svých domovů.

Střední pás Hlavní třídy v Ostravě-Porubě je posetý levandulemi. Ty se vždy v létě stříhají a pro radost rozdávají lidem v rámci už tradičního levandulového dne. Zájem o ně je obrovský.

Anketa: návštěvníci Levandulového dne: “Vyčetla jsem to večer na facebooku, tak jsem šla i s pejskem si natrhat. Tak jsem ráda.”
“Levanduli mám ráda moc, máme z toho olejíček doma a právě chci vyzkoušet nějaký jako domácí olejíček, tak uvidíme, jak se podaří. Loni jsme to právě prošvihli, takže letos jsem se právě dívala z balkónu, že se zrovna trhá, tak jsme sešli dolů a budeme si užívat levanduli.”
“Já ji mám víceméně jen tak na okrasu, Nepoužívám ji nijak jinak.”
Renáta Hoviacká, správkyně zeleně, MOb Ostrava-Poruba: ”V podstatě levandule v tomto období dokvétá a potom by ty květy odumřely. Takže my to ostříháme a lidé si pro ně mohou přijít a to je to nejlepší, co můžeme pro ně udělat. Máme tady obrovských 8 záhonů, potom jsme je nasadili do různých rekonstruovaných záhonů po celé Porubě jako u Duhy, na Průběžné. V podstatě se je snažíme nasadit všude, protože to je neuvěřitelná kytka, která vydrží absolutní sucho, absolutní mokro, prostě všechno a ještě tak úžasně kvete.”

Kromě levandulí si lidé v Porubě mohou natrhat i jiné bylinky, které najdou například u Duhy.

Renáta Hoviacká, správkyně zeleně, MOb Ostrava-Poruba: “Nehlídáme je, kolik si toho vezmou. Je to na nich. Ty bylinky jsou úžasné. Čím vic je stříháte, tím víc rostou.”

Lidé si tak mohou uvařit čaj nebo ochutit jídlo například oreganem, mátou, nebo meduňkou.
EUTECH akciová společnost, Ostrava
Ostrava
od 20 160 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Stavby COMPLET s.r.o., Slezská Ostrava
Ostrava
od 28 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

T-DIRIT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků