Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pirátská párty odstartovala kulturní akce v Komunitním centrum Všichni spolu v Porubě

Komunitní centrum Všichni spolu se stane dějištěm nejrůznějších akcí. Tou první byla na zkoušku Pirátská párty pro děti všech věkových kategorií. A sklidila velký úspěch.

Komunitním centrum Všichni spolu zapnily rodiny s dětmi. Bavily se tady na Pirátské párty, která mu dala nový směr. Ukázala, že centrum může žít nejen sportovním, ale také bohatým kulturním a společenským životem.

Martin Tomášek, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Atmosféra je skvělá, děti jsou nadšené, rodiče taky, takže je všechno, jak má být. My jsme jako plánovali celou řadu akcí, ale Covid nám to všechno narušil. Takže vlastně tato pirátská párty je takový jakoby pokus i, jestli o to budou mít lidi zájem, jestli se nebudou třeba bát toho většího nahromadění osob. Teď vidíme, že je všechno v pořádku, takže v tom určitě budeme pokračovat. Našim ideálem je, aby tady tyto akce pro porubské občany byly co nejčastěji.”

Pirátská párty nabídla nejen čáry a kouzla, ale také plno soutěží a pirátských úkolů. Děti se také naučily hned několik pirátských tanců a na závěr si odnesly i sladké odměny z pirátského pokladu.

Radana Vozňáková, kouzelnice: “Děti jsou úžasné, příjemná atmosféra. Už od začátku byli všichni příjemně naladěni, já moc za to děkuji, úžasné, opravdu.”
Anketa: návštěvníci akce: “Líbí se mi to tady hodně, je to zábava i na mě. Líbí se mi to, ty tanečky, všechno, soutěže, je to pěkné pro malé i pro nás.”
“Vykouzlila jsem si šátky.”
“Je to tu super a taky, jak to jeden pán fotil, aby to dal, tak já jsem se otočil a usmál jsem se a on udělal cvak a vyfotilo se to.”
“Mi se líbí, že tady jsme s kámoškama a kamarádama. A je to tu super, děláme tady disciplíny a takové věci, tancujeme a je to tady super a navíc na konci dostaneme nějakou sladkost, takže to je nejlepší pro nás.”
“Mě se líbí, že jsem tu se sestřenicí a líbí se mi hlavně, že tu hrajeme různé hry.”
“Nejvíc se mi asi tady jako líbily ty kouzla a podle mě to je dobrá zábava pro jakkoli staré děti.”
“Strašně se nám to líbí. Sice jsme neměli v plánu tady přijít, ale myslím si, že jsme oba dva nadšeni. Je to takové milé, barevné, hravé. Jsme rádi, že jsme tady přišli.”
“My jsme tady poprvé dneska a líbí se nám to jako hodně."

Na párty nechybělo ani bohaté občerstvení.

Sylvie Tomášová, nezisková organizace Spirála: “Máme tady pirátské pirožky dneska pro děti z listového těsta, vynikající tvarožník máme, naše specialitka a v tom jsme fakt dobří a je vynikající, potom máme croissanty plněné šunkou, sýrem a různé kafíčka.”

V Komunitním centru Všichni spolu, které najdete v pustkoveckém údolí pod ZŠ na ulici Karla Pokorného, můžete trávit svůj volný čas každý den od 9 dopoledne do půl 8 večer.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy