Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Překvapení v Porubě? Tento týden díky Letní umělecké scéně každý den

V Ostravě-Porubě odstartovala Letní umělecká scéna. Tento týden probíhá na různých místech obvodu a veškerá představení jsou překvapením pro ty, kdo jdou náhodou kolem.

Obyvatelům Poruby v těchto dnech zpestřují dny různá umělecká uskupení. Objevit se mohou kdekoli a příjemně vás překvapit. To vše díky Letní umělecké scéně, jejíž první část začala v pondělí a probíhá formou pop up nebo performance vystoupení.

Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace MOb Ostrava-Poruba: “Na zahájení diváci viděli kapelu Rexton, která vystoupila na ulici Francouzské a její žánr byl v podstatě takový zábavový. Dneska nás čeká vystoupení uskupení Trio Mat. Je to, bych řekla, jejich první počin, co se týče Poruby, tak doufejme, že diváky něčím překvapí. Vzhledem k tomu, že se jedná o překvapení, my tady tuto akci neavizuje dopředu, je to moment překvapení, to znamená, kdo kolem projede, zastaví se, poslechne si a může jít dál.”
Anketa: kolemjdoucí: “Je to super,Poruba je fakt v tomto jedinečná si myslím, je to fakt parádní.”
“Asi je to fajn, akorát, že jsme to zjistili náhodou, že jsme šli kolem, jinak bysme se to nedozvěděli asi.”
“Líbí se nám to moc.”
“Já jedu kolem na kole. Byla jsem překvapená, co to tady je a koukám. Já jsem určitě příznivce tady tohoto. Já jako miluji kulturu, umění, všechno tohle, také já jsem spokojená, krásné.”

Hlavní program Letní umělecké scény, kterou podporuje ostravský magistrát, začne už v úterý 21. července na Alšově náměstí.

Jan Rodek, vedoucí odboru kultury a prezentace MOb Ostrava-Poruba: “Bude to každé úterý. Budou to na místě buďto na Alšově náměstí nebo v porubském zámku. Na koho se můžou těšit. Tak hned v úterý tady bude Swing Thing a Papa Django, což bude nějaký elektroswing. Další týden se představí Spirit of Motion, to jsou myslím houslisté, další týden bude první akce na zámečku, což bude Simona Babčáková. Komička, kterou asi všichni znají ze seriálu Comeback. Další týden se představí Pavel Helan na Alšově náměstí a celou Letní scénu zakončí na zámečku HomorOVA."

Co se týká akcí na porubském zámku, tak na ty je nutné rezervovat si vstupenky, a to buď online, nebo přímo na místě.

Jan Rodek, vedoucí odboru kultury a prezentace MOb Ostrava-Poruba: “Doporučuju mrknout na naše facebookové stránky, podívat se na ty rezervace, jestli ještě jsou, nebo nejsou. Co se týče představení na Simonu Babčákovou, tak tam mám dojem, že už je téměř prodáno, nebo možná už vyprodáno na online a co se týče představení HumorOVA, tam si myslím, že zbývá nějakých 30, 40 vstupenek."

Všechna představení začínají vždy v 19 hodin a jsou zcela zdarma. Celý program Letní umělecké scény najdete na stránkách obvodu a také na facebooku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy