Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oblouk bude opět důstojnou bránou do Poruby. Chystá se jeho rekonstrukce

Porubský Oblouk projde celkovou rekonstrukcí. Ta by měla začít už příští rok na jaře a odhadem si vyžádá zhruba 100 milionů korun. Obvod už má i stavební povolení.

Porubskému Oblouku by se měl vrátit původní punc a lesk. Chystá se jeho rekonstrukce, na jejíž konci se opět stane důstojnou bránou do Poruby. Radnice ji může uskutečnit jen díky tomu, že se jí podařilo odkoupit podíl na bytovém domě od společnosti Residomo.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “K jeho stávajícím vlastně vchodům, které byly ve vlastnictví Poruby, přibylo vlastně 6 vchodů a 9 nebytových prostor. Kromě bočního vchodu, který je ve vlastnictví bytového družstva, je tedy vlastnictví Oblouku zceleno. Situace, kdy to vlastnictví bylo odděleno, tak vlastně ta jednání byla složitá a nedařilo se dospět k dohodě. Teď pod křídly městského obvodu Poruba, může ta rekonstrukce na celém domě proběhnout."

Stavební povolení už má radnice na stole a během podzimu by chtěla vyhlásit soutěž na zhotovitele stavebních prací tak, aby začaly už příští rok na jaře.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “V průběhu srpna by měl být dokončen podrobnější stupeň projektové dokumentace pro provedení stavby, který bude podkladem pro soutěž na zhotovitele těch samotných stavebních prací. V tuto chvíli předpokládáme, že bude trvat rekonstrukce zhruba 10 měsíců, bude se to upřesňovat podle toho podrobnějšího stupně projektové dokumentace."

Rekonstrukcí projde nejen vnější část budovy a společné prostory uvnitř, ale také předprostor a prostor za Obloukem.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “To znamená chodníků, zpevněných ploch i zelené travnaté plochy, která je před Obloukem a také rekonstrukce komunikace, která je v zadní části Oblouku.”
Roman Gajdušek, vedoucí odboru investic: “Celková rekonstrukce objektu řeší hydroizolaci podzemního podlaží včetně kompletní sanace zdiva, dále opravu fasády, novou střešní krytinu, kdy se bude měnit plechová krytina za pálenou keramickou, dále zateplení posledního podlaží. Dále ještě rekonstrukce naváže na výměnu výplní otvorů hlavně v přízemních podlažích a instalaci kamerových systémů do přízemí jednotlivých podlaží.”

Po celou dobu rekonstrukce bude připraveno náhradní parkování v prostoru bývalé sběrny u rybníku a dnešního autoservisu, který v nejbližší době čeká demolice. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy