Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poruba žije Letní uměleckou scénou. Nabízí koncerty i divadlo

Hlavním programem v Porubě odstartovala Letní umělecká scéna. Ta každý týden, vždy v úterý nabídne program buď na Alšově náměstí nebo na zahradě porubského zámku. A to až do 18. srpna.

Koncertem kapely Swing Thing & Papa Django začal hlavní program Letní umělecké scény v Porubě. Alšovo náměstí tak zaplnili nejen milovníci elektroswingu, ale i tance. Kapela je známá tím, že svou energií strhne davy. A nejinak tomu bylo i tady, kde se postarala úžasnou atmosféru.

Anketa: návštěvníci akce: “Je to nejlepší písnička dneska, jsem si to užil na téhle písničce, super. Je to tady dobré, že tu tančí a je to super.”
“Je to fajn tady tohle, je to příjemné zpestření toho týdne a jen ať toho je víc.”
“Je to super, jsem hrozně překvapená, že to může být, konečně někam můžeme.”
“Nám se to moc líbí a chtěli bysme víc takových akcí.”
“Spokojen, máme rádi swing, takže přišli jsme se jenom bavit.”

Součástí Letní umělecké scény je tady na Alšově náměstí i letní levandulová kavárna.

Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace MOb Ostrava-Poruba: “Letos ji pořádáme poprvé, takže uvidíme, jaký bude mít úspěch. Takže zveme návštěvníky i, aby si dali nějakou kávičku výbornou nebo nějaký levandulový drink.”

Už příští úterý 28. července na Alšově náměstí vystoupí Spirit of Motion. Koncert začne v 19 hodin.

Jan Rodek, vedoucí odboru kultury a prezentace MOb Ostrava-Poruba: “Což je projekt, který vznikl před 5 lety jako pocta Johannu Sebastianovi Bachovi k jeho 330. výročí narození. Návštěvníci se můžou těšit na sólový koncert houslisty Martina Zbrožka, který bude hrát nejen Bachovy sonáty, ale taky nějakou svou autorskou tvorbu a spolu s ním vystoupí ještě další dva performeři. Bude to tanečnice Hana Polanská a akrobat Jan Jirák, takže to je takové spojení hudby, tance a akrobacie.”

4. srpna se pak Letní umělecká scéna přesune na porubský zámek, kde se představí známá herečka a komička Simona Babčáková společně se svou improvizační skupinou No A.

Jan Rodek, vedoucí odboru kultury a prezentace MOb Ostrava-Poruba: “Důležitá informace je, že je nutné rezervovat vstupenky přes rezervační systém online. Bohužel v současné době už všech 150 vstupenek, které jsme pustili do oběhu, je zarezervovaných. Pokud se hygienická opatření trošku rozvolní, bude možné přijít na místo přímo.”
Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace MOb Ostrava-Poruba: “V rámci Letní umělecké scény ještě vystoupí účastník československo má talent Pavel Helan, písničkář a raper a vystoupí 11.8. tady na Alšově náměstí a Letní uměleckou scénu zakončí svým vystoupením ostravská formace HumorOVA, Mahdal a kolegové, takže máme se ještě na co těšit.”

Na stand up show kluků z HumorOVY, která proběhne na porubském zámku, je opět nutná rezervace vstupenek, kterých už není moc. Jeden člověk si může rezervovat maximálně pět vstupenek. Všechna představení Letní umělecké scény v Porubě jsou zcela zdarma.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy