Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Deště přidávají práci TS v Porubě. Častěji čistí ucpanou kanalizaci

V Ostravě-Porubě letos častěji než v minulých letech čistí kanalizační vpusti. Může za to zejména deštivé počasí. Co nezvládnou zaměstnanci Technických služeb, zvládnou Ostravské vodárny a kanalizace.

Poruba má na starost bezmála 1750 kanalizačních vpustí. Starají se o ně zaměstnanci Technických služeb. Některá kanalizační potrubí jsou ale natolik znečištěná, že si musí přivolat na pomoc Ostravské vodárny a kanalizace.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Pokud se jedná cest, které máme ve správě, tak se jedná o místní komunikace 3. a 4. třídy, tak to jsou cesty. kde nejezdí městská hromadná doprava a samozřejmě chodníky. A na těchto komunikacích se nachází také kanálové vpusti, které se snažíme tedy periodicky čistit. Nicméně v posledním měsíci byly přívalové deště natolik intenzivní, že některé kanalizační vpusti, nebo přímo kanalizační potrubí jsou natolik ucpané, že už to musíme řešit protahem pomocí externího zhotovitele."

Kanály se nejčastěji ucpávají v níže položených místech a také v místech, kde jsou svahy a travnaté plochy.

Petr Nitrianský, referent, TS MOb Ostrava-Poruba: “Těch kritických míst, by se dalo říct, že skoro na každé ulici se jedna taková vpusť najde. Tady ze zkušeností víme, že tady ta plocha, která tady je, tak je opravdu i přes pravidelné ruční čištění, je neustále ta vpusť zanášena, protože je to velká plocha a je tady docela dost velký provoz, takže veškeré ty nečistoty odcházejí do té uliční vpusti."

V místech, kde je kanalizace ucpaná, se po dešti tvoří laguny a pokud by se nevyčistila, voda by mohla v případě dalších dešťů zatopit sklepy v okolí.

Petr Nitrianský, referent, TS MOb Ostrava-Poruba: “Probíhá ruční čištění, které zajišťuje MOb Poruba. To se provádí 2x ročně, v případě nedostačujícího pročištění ručně se objednává u ostravských vodáren tlakové pročištění kanalizace, které by mělo zajistit pročištění tlakem až do hlavního řádu. Na základě toho tlakového čištění se mnohdy zjistí, že kanalizace je zborcená, takzvaně po smrti a musí se udělat generální oprava."

Ostravské vodárny a kanalizace zajišťují nejen pročištění tlakem, ale také kamerové prohlídky.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Ačkoli některé komunikace se nacházejí v našem katastru v městském obvodu Poruba, tak se o ně nestaráme my, ale mají je ve správě ostravské komunikace, případně kraj, Je to příklad ulice Martinovské,17. listopadu a ulice Opavské.”

Pokud radnice zjistí, že je v těchto místech nějaký problém, ihned to hlásí a žádá co nejrychlejší nápravu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy