Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Reklamní a poničené koše a lavičky v Porubě postupně nahrazují novými

V Ostravě-Porubě postupně mění mobiliář. Zatímco poškozené lavičky a koše se renovují, ty reklamní se nahrazují zbrusu novými.

V Porubě je bezmála tisíc laviček, z toho 200 reklamních. Právě ty se radnice snaží z obvodu zcela odstranit a nahradit novými. Při výměně mobiliáře radnice postupuje koncepčně. Mobiliář se snaží měnit v celé lokalitě tak, aby působil jednotným dojmem.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “My se snažíme renovovat lavičky, odpadkové koše, v podstatě veškerý mobiliář v našem městském obvodu Poruba s tím, že také už je v platnosti nařízení rady města o reklamním smogu, to znamená, že veškeré reklamní koše a reklamní lavičky odstraňujeme z veřejného prostoru a nahrazujeme novými. Krásným příkladem takové obměny je právě prostor u Duhy, kde tedy očekáváme celkovou rekonstrukci, ale nyní už víme, jak bude mobiliář po rekonstrukci vypadat. Tudíž jsme v návaznosti na to provedli už proměnu mobiliáře u obchodního domu Albert."

Ostatní lavičky, na kterých se mimo jiné podepsal zub času, tak ty postupně renovují Technické služby. Momentálně prošly obnovou lavičky na Hlavní třídě.

Božena Hodrová, odbor technických služeb a zeleně: “Starší lavičky dostaly nový kabát a byly kovové části natřené, dřevěné měníme za nové tak, aby vypadaly hezky a byly dál k používání.”

V obvodu se postupně mění nejen lasvičky, ale také odpadkové koše, které často ničí vandalové.

Božena Hodrová, odbor technických služeb a zeleně: “Problém je s vandaly, kdy se opravdu ročně dá za výměnu náhradních dílů na odpadkové koše nemalé částky. Takže bychom byli rádi, aby si občané uvědomili, že ničením jenom ubíráme z rozpočtu a ty peníze by se daly určitě užít lépe a jinak.”

Odpadkových košů je v obvodu 750 plus 40 reklamních. Všechny lavičky i odpadkové koše jsou na všech místech pevně připevněny několika šrouby a jsou tak chráněny nejen před silným větrem, ale také před zloději.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy