Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na ulici G. Klimenta v Ostravě-Porubě přibude na 70 parkovacích míst

V Ostravě-Porubě vzniknou zbrusu nová parkovací místa. A to rekonstrukcí ulice G. Klimenta, kde momentálně lidé parkují všude možně. Rozdělena je na dvě etapy a ta první začne v nejbližších dnech.

Ulice G. klimenta v Ostravě-Porubě bude od 17. srpna až do konce listopadu částečně uzavřena. Konkrétně od křižovatky s ulicí Nábřeží SPB po průchod v její horní části. V této době bude probíhat 1. etapa její rekonstrukce, díky které na ni vznikne 45 parkovacích míst.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Výsledkem té rekonstrukce je vlastně celkové zklidnění této ulice, řešení toho zmiňovaného parkování. Ulice bude řešena jako obytná zóna, v níž vlastně mají přednost chodci před automobily. Je tam výrazně snížena povolená rychlost na 20 km v hodině a parkování je umožněno pouze na místech označených jako parkoviště.”

V rámci 1.etapy rekonstrukce vzniknou parkovací stání po obou stranách ulice. Ne jedné straně to budou kolmá parkovací stání, na druhé straně podélná. Úplně nová parkovací místa vzniknou právě tady na tomto místě, a to celkem 15.

Roman Gajdušek, vedoucí odboru investic: “Dále bude proveden nový mobiliář, který sestává z laviček, nějakých informačních cedulí a dalších věcí a dále ještě bude navržena přeložka veřejného osvětlení a instalováno nové veřejné osvětlení.”

Druhá etapa revitalizace ulice G. Klimenta, která se týká části od průchodu po ulici Kopeckého, pak bude probíhat příští rok od jara do července a po jejím ukončení bude mít celá ulice přes 100 parkovacích míst. Tedy o 70 více než dosud. Součástí rekonstrukce bude i proměna předprostoru před gymnáziem Pavla Tigrida, kde vznikne prostor pro sezení s terasou a záhony.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Vlastně na té podobě toho předprostoru se podíleli sami studenti, respektive s tímto nápadem na úpravu přišli zhruba před dvěma lety v rámci participativního rozpočtu Zelená Porubě a vlastně následně se podíleli i na těch dalších projekčních pracech.”

Po celou dobu rekonstrukce budou moci obyvatelé parkovat v místě bývalé sběrny v ulici Nad Porubkou a také na parkovišti na ulici Skautská. Ti, kteří mají předplacená parkovací místa na svou registrační značku, budou po dobu rekonstrukce osvobození od poplatku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy