Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Workshopy, besedy, regionální prodejci. U Duhy v Ostravě-Porubě začalo Sdílko

V Porubě začal už 3.ročník oblíbené akce Sdílko. Tentokrát bude po celé 3 týdny probíhat u Duhy a každý, kdo sem zavítá, bude mít možnost setkat se nejen s regionálními prodejci, ale také se na chvíli zastavit a dát si kávičku nebo něco dobrého k snědku.

Třetí ročník akce Sdílko je tu. Probíhat bude až do 25. srpna u Duhy, kde se každý den objeví něco nového, zajímavého a netradičního, co se týká regionálních obchodníků. Těšit se ale můžete i na kavárnu, která bude každý čtvrtek obohacena o různé debaty a workshopy a chybět nebude ani kulturní program.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Já věřím, že lidi si tady cestu najdou, protože ta Duha prozatím sloužila jako spíš takové průchozí místo, kde lidé neměli moc důvod se zastavit a chvilku pobýt a třeba si dát dobrou kávu, třeba se podívat na obchodníky, projekty a chvilku se tady zastavit a třeba si zapřemýšlet, jak by to místo mohlo být do budoucna využíváno třeba lépe.”
Anketa: návštěvníci Sdílka: “Přišla jsem, protože ráda podpořím jakoukoli porubskou akci, kde se cokoli koná, tak se ráda podívám , kdo vystupuje. Seznámím se třeba s novýma kapelama, ráda podpořím nějaké lokální výrobce, prodejce, kreativce a samozřejmě i lidi, kteří se podílejí na organizaci této akce, protože někteří jsou moji přátelé.Takže samozřejmě navštívíme s dětmi akci i kvůli tomu.”
“Funguje to krásně, počasí nám ráno nepřálo, ale teď už to vypadá dobře, takže jsme moc rádi a je to moc příjemné.”
“Přišli jsme, protože nás to zajímalo, co se bude dít a to sdílení toho prostoru, nebo co to vlastně víc znamená tady ta akce, co obsahuje a kdo tu bude vystupovat a líbí se nám tu moc, nebo mi určitě.”
Anketa: regionální prodejci: Alexandra Slívová Bártů: “My jsme farma Pod kaštany a nabízíme naše pikantní marmelády k sýrům a masu, sladké marmelády různě ochucené, klasické džemy, různé čalamády, čatní, také domácí vejce, naše domácí kvašáky a představujeme tady projekt komunitou podporované zemědělství a nový projekt pronajmi si svou slepici.”
Tima Kuchařová: “Nabízím tady háčkované a gumičkované výrobky Nejdéle mi trval plameňák, kterého jsem háčkovala a pracovala jsem na něm asi týden a z těch gumiček to taky trvá.”

Na Sdílku se lidé dozví i to, které projekty radnice momentálně chystá a jak vůbec vznikají.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “My jsme tady dali některé projekty, projektové karty, kdy na každé té kartě se lidé mohou podívat na vizualizaci toho projektu, mohou se podívat i na časovou osu, kdy tedy plánujeme, že by mohlo dojít k realizaci, v jaké fázi se nacházíme teď, proč se v té fázi nacházíme, co je vlastně cílem toho projektu a tímto se mohou dozvědět více. A samozřejmě pomocí 3D brýlí se některými těmi projekty mohou i projít.”

Celý program Sdílka včetně workshopů a besed s odborníky na různá témata týkajících se Poruby, najdete na webových stránkách sdílkoporuba.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy