Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stavební práce finišují. Prázdniny patří v Ostravě-Porubě opravám škol a školek

V Ostravě-Porubě se přes prázdniny pustili do rekonstrukcí vybraných základních a mateřských škol. Celkem letos v létě radnice proinvestuje 9 a půl milionů korun. Jednou z největších investic je rekonstrukce jídelny Základní školy Bulharská.

V Ostravě-Porubě je více než 30 základních a mateřských škol. V některých z nich o prázdninách panoval čilý stavební ruch. Například v Mateřské škole Josefa Skupy prošla rekonstrukcí elektroinstalace, na Základní škole Zdeňka Škarvady terasa a na Základní škole Bulharská je v plném proudu rekonstrukce jídelny.

Kateřina Glovina, vedoucí školní jídelny: “Já jsem velmi ráda, že se podařilo realizovat tuto rekonstrukci, sice zatím to nevypadá, že budeme vařit, ale doufejme, že za těch 14 dnů. že se to stihne. Rekonstrukci už to chtělo, protože je to budova z roku 65 a bylo to v havarijním stavu.”
Martin Tomášek, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Jídelna na Bulharské měla problém se zatékáním a s podlahovou částí, takže jsme to vzali z gruntu. Dělají se tady práce za necelé 2 miliony korun a my jsme teď svědky toho dokončování. Kromě bezpečného prostředí jde také o určitou komfortnost práce a doufám, že se tady bude našim kuchařkám pracovat co nejlépe.”

Stavební firma dělá vše na míru tak, aby fungovalo veškeré zařízení, které se tady po rekonstrukci vrátí zpátky.

Kateřina Glovina, vedoucí školní jídelny: “Může se naskytnout spoustu záludností, protože všechny ty přívody elektřiny, vody jsou udělány nově. Doufejme, že to všechno bude v pořádku a bude to pasovat na to staré zařízení. 14 dní je takové šibeniční, může se stát, že ten první týden školního roku bohužel nestihneme, ale budeme se snažit.”

Školní jídelna pojme až 700 strávníků, pro které v kuchyni připravují nejen klasické obědy, ale také 4 druhy diet a dopolední svačiny.

Kateřina Glovina, vedoucí školní jídelny: “Děláme bezlepkovou dietu, bezmléčnou dietu, potom ještě bezvaječnou dietu a kombinované diety, což na ten personál klade vysoké nároky.”

Každá investice do škol je velice náročná, protože probíhá v letních měsících, kdy běží stavební sezóna.

Martin Tomášek, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Proto je potřeba soutěžit tyto práce co nejdříve. Já bych chtěl poděkovat tímto zaměstnancům úřadu městského obvodu Poruba za perfektní přípravu, díky které vlastně všechno zvládneme, stihneme tak, jak máme.”

A práce budou pokračovat i na podzim, kdy se začne stavět multifunkční hřiště u Základní školy Josefa Valčíka za zhruba 6 milionů korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy