Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sdílko u Duhy v Ostravě-Porubě nekončí. Nabídne další nabitý týden

U Duhy v Ostravě-Porubě pokračuje Sdílko. Netradiční pop up expozice vytvořila z průchozího prostoru útulné náměstíčko, na kterém se každý den děje něco nového a láká k zastavení téměř každého, kdo jde kolem.

Na Sdílku u Duhy v Ostravě-Porubě se během prvních dvou týdnů vystřídalo už více než 40 vystavujících, nechyběly různé workshopy a proběhly i besedy s vedením obvodu a odborníky na téma doprava, zámecký park, nebo veřejný prostor. Diskutovalo se i o novém Domově pro seniory Harmonie na Dělnické ulici.

Jan Zelinka, architekt, Atelier 38: “Byl požadavek vytvořit bydlení pro v podstatě plně soběstačné seniory s komunitním prostorem a cílem bylo vytvořit komunitní centrum v dané lokalitě, bezpečné komunitní centrum. Kupodivu dům byl sice starý, vyžilý, nicméně jeho základní dispozice byla poměrně snadno přestavitelná na byty včetně doprovodného programu, říkám policie, garáže, kavárna, zahrada, takže ideální základ na přestavbu pro takové komunitní centrum.”
Kamila Smutná, PR Sdílko: “S návštěvností Sdílka jsme moc spokojeni. Je vidět, že je to tady opravdu takový uzel, průchozí bod, takže lidé se zastavují, dívají se, ptají se, berou si vizitky, nakupují, takže jsme spokojeni zatím.”

Téměř každým dnem se mění i expozice. Prostoru ke své propagaci využil i basebalový klub Arrows Ostrava.

Hráčky Arrows Ostrava: "Rozdávali jsme letáčky, abychom přivítali nové děti do klubu, protože potřebujeme více dětí, takže jsme měli pravidla, rozvrhy hodin a všechno, aby zjistili, jak ta hra funguje a měli nějakou představu o klubu."

A bohatý program Sdílka ještě zdaleka nekončí. V příštím, už posledním týdnu se můžete těšit třeba na bezobalovou prodejnu, na marmelády, které uspěly na marmeládovém MS, nebo na Janáčkovu filharmonii.

Kamila Smutná, PR Sdílko: “Nebo tady budeme mít taky knihovnu města Ostravy. Právě knihovna si třeba připravila na poslední den program pro děti a to bych chtěla všechny srdečně pozvat 25. srpna od 16 hodin máme slavnostní zakončení Sdílka, kdy bude probíhat program pro děti a bude tam taky nějaké hudební vystoupení.”

Více ke každodennímu programu najdete na webu Sdílko Poruba.cz

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy