Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Blíží se začátek nového školního roku. Veškerá opatření budou v rukou ředitelů škol

Základní školy v Ostravě-Porubě se připravují na nový školní rok, ve kterém přivítají více než 550 prvňáčků. A mají záložní plán. V případě, že by kvůli covidu museli uzavřít třídu, nebo i celou školu, okamžitě jsou schopny najet na distanční výuku.

Základní školy se díky pandemii koronaviru posunuly o kus dál. Jsou schopny reagovat i na kritické situace a navíc v dnešní době, která není textová ani literární, ale vizuální, se tak víc přibližují dětem a mládeži.

Martin Tomášek, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Naštěstí nejsme ve stejné situaci jako jsme byli na jaře, kdy většina škol i nás, kteří školství podporujeme, byla nepřipravena. Díky magistrátu města Ostravy, díky Ministerstvu školství by mělo na distanční výuku, tedy i na vybavení učitelů i dětí potřebnou technikou, přitéct dostatek peněz.”
Renáta Fialová, ředitelka školy: “Budeme zavádět všem žákům od 1. tříd gmaily. Učitelé se teď skrze webináře seznamují se správou virtuální učebny google classroom, google meet a budeme tedy tento systém rozjíždět pro všechny žáky teď už od září. Takže ten přestup, pokud by se něco stalo, na tu distanční výuku by byl tedy jednodušší."

Většina škol nebude moci zabezpečit to, aby se žáci na chodbách nebo v jídelnách nepotkávali, budou v nich ale platit přísná hygienická opatření jako dezinfekce rukou. Vše bude na ředitelích škol včetně doprovodu prvňáčků.

Martin Tomášek, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Takže existuje celá řada doporučení a velice málo příkazů. Jenom ty nezbytné, které mají chránit zdraví dětí i pedagogického sboru.”

Například ZŠ Komenského první školní den přivítá nejen prvňáčky, ale také jejich rodiče, kteří ale musí mít roušky.

Martin Tomášek, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Z rozhovoru s paní ředitelkou vím, že jsou připraveni poskytnout i roušky těm, kteří snad zapomenou, takže všechno bude, jak má být.”

Základní školy doufají, že nový školní rok proběhne stejně jako předchozí. O případném uzavření třídy nebo celé školy bude mít hlavní slovo hygiena.
Svatováclavský hudební festival - Cembalový recitál

Dnes
Ostrava-Poruba, Kostel sv. Václava, Ostrava

SHF: Zuzana Růžičková: Hudba znamená život / beseda

Dnes
Ostrava-Poruba, Minikino Kavárna, Ostrava

Jakub Kroulík o magické síle hypnózy / beseda

Zítra
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o., Penny Market- Horní (X PARK)
Ostrava
od 16 400 do 17 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků