Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior expres Poruba bude zajíždět i do jiných obvodů

Na Senior expres od září dosáhne více lidí než dosud. Radnice si tuto službu pečlivě vyhodnotila. V potaz vzala nejen zpětné vazby od klientů, ale také kapacitní možnosti. Výsledkem je, že sníží věkovou hranici a rozšíří ji na další obvody.

V září to bude rok, co v Ostravě-Porubě začal jezdit Senior expres. Za tu dobu najel zhruba 14 a půl tisíce kilometrů a uskutečnil na 2 a půl tisíce jízd. Momentálně taxíky využívá bezmála 1200 lidí ve věku 76 let a více. A jsou s ní maximálně spokojeni.

Petr Salva, řidič Senior expresu: “Vytížena je poměrně dost, důchodců přibývá, respektive Poruba patří mezi ty oblasti, které jsou důchodci zaplněni. Už máme přes 1200 klientů. V podstatě se dá říct, že se nezastavíme.”
Anketa: uživatelé Senior expresu: Používám Senior taxi, ale teprve nedávno jsem si vyřídila průkazku. Je to pohodlné. Jezdíme na různé akce do Střední školy Matějíčka . Tam míváme koncerty, máme tam třeba i MDŽ, Den matek.”
“Jezdívám s ním, když potřebuji rychle k lékaři, nebo nějak ho seženu, takže jedu tak třikrát, čtyřikrát měsíčně. Ale jo, spokojená.”

Už od září se počet klientů senior expresu ještě zvýší. Radnice totiž rozšíří jeho služby.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Rozhodli jsme se, že od září tu službu rozšíříme o dvě podstatné věci. První je, že snížíme věkovou hranici ze 76 let na 74, kdy jsme tak vyslyšeli právě zpětné vazby klientů. Druhá ta podstatná změna je to, že ji rozšiřujeme také na okolní obvody. A to obvody Pustkovec, Plesná, Třebovice a Martinov.”

Tyto obvody si budou cesty svých občanů hradit sami. Předpoklad je, že po rozšíření se počet klientů senior expresu zvýší až na 2 tisíce. Průkazky, bez kterých není možné službu využívat, si zájemci mohou vyřídit na odboru sociálních služeb na ulici Gen. Sochora.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: ”Ještě připomenu podmínky, které ta přeprava má. Každý senior může uskutečnit 4 jízdy měsíčně, jedna jízda ho bude stát 30 korun, vozíme na celém území Ostravy a jsou to především destinace jako jsou zdravotnická zařízení, lékaři, hřbitovy, úřady, pošty a podobné instituce, kde ten senior se zkrátka musí dopravit.”

Od září se zvýší i počet taxíků ze dvou na tři, které budou jezdit vždy v pracovní dny od 6 do 16 hodin.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy