Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubské ZŠ nic nezaskočí, ani covid. Jsou dobře vybaveny a připraveny

Dětem opět začal školní rok. Po dlouhé době tak usedly do školních lavic, některé vůbec poprvé. Právě prvňáčkům se první školní den už tradičně věnuje největší pozornost.

Začal nový školní rok. V základních školách v Ostravě-Porubě přivítali bezmála 600 prvňáčků, pro které byl připraven nejen program, ale domů si odnesly i drobné dárky. Například na Základní škole Sekaniny na 8. obvodě je deváťáci slavnostně pasovali na opravdové školáky.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Já mám se ZŠ Sekaniny hodně dobré zkušenosti a vím, že paní ředitelka vždy připraví skvělý program. Úplně netradiční, jiný, aby ty děti, které přijdou do 1. třídy, už to měly spojeno s nějakým pěkným zážitkem. “
Miroslava Salichová, učitelka ZŠ Sekaniny: “Pak tady samozřejmě ještě budeme fotit prvňáčky pro rodiče, protože rodiče museli zůstat dole. Budeme vlastně si prohlížet, co všechno dostaly a hlavní program byl vlastně na té budově školy.”
Anketa: prvňáčci: “Moc dobře, protože se tady všechno naučíme. Číst, počítat, učit, mluvit.”
Dostali jsme plastelínu lepidlo, barvy, nůžky, tužky, štětec, lego.”
“Hodně dobře a já se těším, protože se učím.”

V základních školách musí žáci i zaměstnanci dodržovat hygienická opatření jako dezinfekci rukou, roušky mít nemusí. A školy jsou připraveny reagovat i na případné uzavření kvůli covidu.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Myslím si, že naše školy jsou dobře připravené, máme velmi šikovné ředitele. Někteří to mají velmi dobře zkoordinované, zorganizované a mají to pod palcem a my jim věříme, že to tak je. Je teda pravda, že samozřejmě pokud se něco nedej bože vyskytne, tak na to budou muset flexibilně reagovat.”
Miroslava Bukovská, ředitelka ZŠ Sekaniny: “Já musím naše učitele pochválit, protože my jsme hned po dvou týdnech takové nejistoty najeli na teamsy a poskytovali jsme distanční výuku od 1. do 9. třídy a myslím si, že převážná většina z nich to výborně zvládla a že jsme obstáli. A proto se nebojíme případně toho nového, i když to nechceme. Takže bychom to neradi přivolávali, ale určitě jsme schopni navázat na tu klasickou výuku tou distanční výukou."

Tu by zvládli i prvňáčci, které by učitelé na dálku vyučovali prostřednictvím videí, digitálních per a tabulí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy