Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Hlavní třídu v Ostravě-Porubě se sjely stovky cyklistů na Memoriál Jana Veselého

Ostrava-Poruba patřila cyklistům. Na Hlavní třídě se jel už tradiční Memoriál Jana Veselého,, letos už po 17. Zúčastnily se ho stovky cyklistů od nejmenších žáků až po elitní závodníky.

Zkušení i malí cyklisté si zazávodili na Hlavní třídě. Už 17. ročník Memoriálu Jana Veselého si nenechaly ujít stovky z nich. Jely se dva závody, český pohár mládeže a závod dospělých.

Vítězslav Dostál, ředitel závodu: “Jsou tu veškeré kategorie, které si můžete na silnici vymyslet, od nejmladších žáků až po elitní závodníky, kteří samozřejmě už jezdí jak se patří. Jsou tu muži, jsou tu dívky. Jsou tu juniorky, kadetky, jsou tu také zahraniční cyklisté.”
Anketa: účastníci Českého poháru mládeže: “Držím se před závodem ať jsou nohy zahřáté a ať to jede. Snad to půjde. nemá tu být moc velká konkurence, tak snad aspoň nějaké body budou.”
“Bylo to tady těžké samozřejmě, bylo to hodně do kopce, ještě chladno. Forma mě ještě nepotkala letos, ale věřím, že to bude lepší.”

Co se týká závodu žen, z prvního místa se radovala Nikola Bajgerová z Dukly Praha

Nikola Bajgerová, Dukla Praha: “Závod byl hezký, akorát jsem neměla úplně v plánu odjíždět sama, holkám se nějak nechtělo, tak jsem to dojela do cíle, ale byla jsem z toho překvapená, že mi to udělaly fakt jednoduché. Mám radost, tak je to český pohár, tak jsem spokojená."

Nejtěžší to měli muži, kteří měli nejdelší trať. Celkem 100 km, což znamenalo 40 okruhů.

Vítězslav Dostál, ředitel závodu: “Sto kilometrů je tak na hraně. V zahraničí se jezdí méně, no ale my jsme nastavili laťku před těmi 17 lety prostě tak.”
Jiří Petruš, Topforex Lapierre: “Na tohle jsem se nijak speciálně nepřipravoval, spíš to bereme jako rozjetí na nedělní český pohár. To je v pohodě 100 km, míváme i etapy kolem 200 km.”

Memoriál Jana Veselého nebyl jen o závodech. Na své si tu přišli i diváci, pro které byl připraven doprovodný program, mimo jiné výstava historických kol.

Michal Dvořák, Spolek Elegant: “Od nejstarších, když to vezmu tady zleva, francouzské závodní kolo z počátku 20.století. A tady je zajímavý třeba ten červený, ten Donato, kde třeba ten první model přehazovačky od firmy Campagnolo. Má to takové zvláštní řazení, kdy se muselo řadit jakoby dozadu.”
Karin Raszková, Spolek Elegant: “Máme tady k výstavě taky kvízy, které vlastně seznamují veřejnost s historií vůbec cyklistického sportu tady v Ostravě. No a máme tady krásný workshop, kde vlastně se snažíme mladé lidi se naučit, co s kolem vlastně, jak si ho opravit.”

Nechyběl ani workshop Katedry lidského pohybu ostravské univerzity na měření lidského těla.

Ondra Pernecký, student: “Kde vlastně si můžete vyzkoušet, kolik máte tuku v těle, jestli nemáte nějaké svalové dysbalance. Rozmístění vlastně vlastně svalů, tuků a vody mezi končetinami.”

Závody jsou vždy perfektně zorganizované. Týmy se sem proto pravidelně vracejí.

Jiří Kaňkovský, Mapei Merida, Olomouc: “Jezdíme sem hrozně rádi. Co se týče závodů, prostředí, tak prostě má to jedničku s hvězdičkou.”

Závody se tak řadí k nejlepším v ČR.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy