Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Našel klíče od kolárny a ukradl kola za desítky tisíc

Ostravská policie dopadla dalšího zloděje kol. Muž zřejmě našel klíče za pomoci kterých se dostal do kolárny v bytovém domě na ulici Miroslava Bajera v Ostravě-Porubě. Z ní pak ukradl kola za desítky tisíc. Naštěstí ho přitom natočila bezpečnostní kamera.

Muž přišel ke vchodovým dveřím bytového domu na ulici Miroslava Bajera v pondělí 17. srpna v 18:36. Z videa je patrné, že zřejmě klíče od vchodových dveří neměl, ale dokázal je otevřít pomocí něčeho, co vypadá jako planžeta, šroubovák, či kapesní nůž. Z časových údajů se zdá, že nejprve dům rychle prošel a někde zřejmě našel klíče od kolárny. Za 6 minut už se vrací zpátky rovnou ke kolárně. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Poté si otevřel kolárnu v přízemí domu, kde odcizil jízdní kola. V současné době kriminalisté prověřují další skutečnosti případu a možné krádeže jízdních kol. Předběžná škoda daného skutku již nyní přesáhla 35.000,- Kč."

Do domu se pak mohl kdykoliv vrátit a ukrást další kola. Trestní hranice zatím není přesně známá, muž toho totiž může mít na svědomí mnohem víc. Výzva byla zveřejněna v pátek, díky veřejnosti se podařilo muže vypátrat a v pondělí policie informovala, že muže zadržela.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy