Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Porubě se lidé bavili na tradiční Pouti babího léta

Ostrava-Poruba uspořádala už tradiční pouť babího léta. Prostor na louce u Francouzské ulice tak zaplnily stánky s různým zbožím a také kolotoče. Už podruhé se uskutečnila v rámci projektu Společná CZPL.

Městský obvod Ostrava-Poruba už druhým rokem pořádá společné kulturní akce s partnerským městem Ratiboř. Díky nim vystupují naši umělci v Polsku a naopak polští umělci na kulturních akcích právě v Porubě. A přijeli i na tradiční pouť babího léta.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Při té příležitosti se vždycky sejdeme vedení jak Poruby, tak Ratiboře, předáme si nějaké zkušenosti. Teď je to vlastně po dlouhé době, kdy jsme se viděli, protože byl covid. Tak jsme si sdělovali všechny dojmy a pojmy z té doby koronavirové, které v podstatě u nás probíhaly hodně podobně. Já jsem moc ráda, že to funguje, protože na ty akce lidé chodí a je to vždycky milé setkání.”
Dariusz Polowy, starosta Ratiboře: “Tak stejně děláme takové akce typu jarmark na boží narození, či vánoce, nebo na podzim a díky tomu zveme vaše umělce a můžeme se tak lépe poznat.”

V rámci poutě babího léta v Porubě vystoupila polská kapela Echo. A nebyla jediná. Program byl pestrý od začátku až do konce.

Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace MOb Ostrava-Poruba: “Vystoupili s mišmašem pohádkou o Lukášovi, potom ještě měli interaktivní písničkové pásmo, no a odpoledne čeká na občany a návštěvníky ještě Swingalia a přijde také kouzelník mezi nás a bude chodit mezi lidmi a hřebem večera je Milan Peroutka a kapela Perutě.”

Návštěvníci a zejména děti si na pouti mohli užít spoustu pouťových atrakcí a vyzkoušet i interaktivní hry.

Anketa: návštěvníci poutě: “Bylo to super, byla už jsem i na kolotoči, jsem střílela do terčů, dvakrát jsem se trefila přesně. Byla jsem na řetízkáči a na nafukovacím. Líbí se mi tady hodně.”
“Tamhle jsme byli, krásný kolotoče, řetězáky. Na to, že byl malý, tak jsme se báli, teďka nastoupil do 1. třídy. Říkám, jako bude se bát, dotáhnul nás tam. Byli jsme na autodromu, super Šel tam poprvé, bál se toho, ale dával to dobře. Super, je to krásný, protože všude jinde zavřeli poutě po republice.“
“Tady jsme byli na těch pistolích a tam vzadu na autíčkách.”

Na pouti se za celý den prostřídaly stovky lidí a na tu další se můžete těšit opět příští rok.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy