Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava-Poruba se proměnila v pokoje, kde se prodávalo, diskutovalo i tančilo

Ostrava-Poruba patřila sousedské slavnostI Zažít Porubu jinak. Na kruháči a na Hlavní třídě, která byla kvůli bezpečnosti po celou dobu akce uzavřena, se lidé nejen navzájem poznávali, ale také se společně bavili.

Kruháč a Hlavní třída se na půl dne proměnila v obývák, pokojík, kuchyň a ložnici. Zatímco v obýváku se dskutovalo, pokojík patřil tvořivým dílnám a blešáku, no a v kuchyni se jak jinak, než vařilo.

Jan Dekický, místostaroeta MOb Ostrava-Poruba: “My jsme tu dneska společně s dalšími 6 týmy vařili guláš pro dobrou Celý ten výtěžek budeme dávat na Srdce pro Porubu, to znamená, přispíváme na dobrou věc, takže jsme se tu v 8 ráno sešli, uvařili jsme, věřím, že každý ten nejlepší guláš, co jsme od srdce mohli uvařit.”

Vařil se klasický guláš z hovězího masa a jeden od druhého se lišil pouze tím, jaké tajné ingredience do něj kuchaři přidali. Celkem se soutěže o nejlepší guláš zúčastnilo 7 týmů a snědlo se úplně vše.

Radek Kurečka, vítěz soutěže O nejlepší guláš: “Je to úplně úžasné, propracoval jsem se k tomu úplně, několik let jsem vařil a vařím furt a baví mě to."

Jeden velký pokoj pak zaplnili sousedé, kteří ve stáncích prodávali to, co už se jim doma nehodilo a ostatní by potěšilo, nebo různé dobroty, které sami připravili. V dalších stáncích se prezentovaly různé organizace, spolky a školy.

Anketa: stánkaři: “Máme tady dětský koutek pro děti, dílničky a plastelínu.”
“My jsme tady měli dneska domácí buchtu, muffiny, domácí limonádu a taky tady máme připravený kvíz pro děti a hlavolamy tady na dece vzadu za náma a hlavně tvoříme recyklované placky.”
“Máme tady výrobky dětí z waldorfské školy a tady vlastně člověk může vidět na těch výrobcích, co ty děti nejen vyrábějí při vyučování, ale čím se vlastně zaměstnávají. Když se člověk podívá třeba na tohle, tak tohle je násobilka.”
“My jsme klinika čínské medicíny a tady máme takový průřez tím, co u nás na klinice najdete ať už to jsou nějaké bylinky, které my potom individuálně sestavujeme na míru. mám tady na ukázku nějaké jehličky a produkty, které běžně používáme.”

Součástí slavnosti byl mimo jiné i taneční workshop, kde se lidé naučili základy swingu. Obývák na kruháči pak patřil diskuzím na různá témata obvodu jako je například rekonstrukce kulturního domu Poklad.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Za mnou, když přišli organizátoři před několika měsíci, že by chtěli udělat obývák na kruháči, tak mě to nadchlo a říkala jsem si, jak může vypadat obývák na kruháči. Je září, my tu stojíme a fakt je tady obývák a já musím říct, že mi se strašně líbí, protože je to taková diskusní platforma. Myslím si, že celá akce se i povedla, je krásně dneska, Já jsem až takový zájem neočekávala, takže já jsem nadšená.”
Anketa: návštěvníci akce: “My jsme si vyzkoušeli malou házenou, cukrovou vatu, je tady spoustu lidí, fajn počasí, hezká akce.”
“Já jsem si zkusila cukrovou vatu a zkusily jsme si s kamarádkou udělat odznáčky .”

Celou akci ukončila večerní jízda Ostrava na kolečkách.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy