Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

LÉTA BĚŽÍ: Senior expres Poruba rozšiřuje své služby a láme rekordy

Do Martinova, Třebovic, Plesné nebo do Pustkovce nově zajíždí porubský Senior expres. Tamní senioři s ním mohou vyjet po celé Ostravě. Průkazku pro tuto službu si vyřídilo asi 100 obyvatel těchto obvodů ve věku 74 let a více. Kromě toho také padl další rekord.

První rok provozu a k tomu už 3000 jízd klientů má za sebou Senior expres Poruba. Jubilejním klientem byl Josef Juchelka z Martinova, kam tato zvýhodněná služba zajíždí teprve od 1. září. Využil ji poprvé.

Josef Juchelka, klient Senior Expres Poruba: “Jedu na diaprohlídku. Jedu poprvé, tak nevím. Zatím jsem jezdil, co je porubská a vyhovovalo mi to. Zrobili nám tuto výhodu, tak jsem rád. O co je to výhoda, že je to levnější. To, co jsem jezdil, bylo 70, toto stojí 30, což je pro seniory výhodnější.”

Senior expres Poruba mohou nově využívat lidé od věku 74 let, s tímto snížením vzrostl zájem tuto službu. Obvod Poruba proto navýšil počet vozů na tři.

Petr Salva, řidič Senior expresu: "Jsme rádi, že můžeme pomoct dalším lidem z okolí a snad se nám bude dařit to stíhat a odvézt všechny lidi, kam potřebují. V podstatě to rozšíření je nová záležitost. Zatím těch klientů z těch nových částí až takový přetlak není, ale počítáme, že jich přibude daleko víc a pak se uvidí, jak se to bude dál odvíjet a popřípadě budeme orodovat o další auto."

Jízda senior expresem stojí 30 korun. Auta jezdí v pracovní dny od 6 do 16 hodin. Kvůli vytíženosti je ale vhodné objednat si jízdu minimálně den předem. Podobnou službu pro seniory před nedávnem spustila například Opava.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy