Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tvoje škola je hned za rohem. Střední školy z Ostravy-Poruby se představily deváťákům

V Ostravě Porubě uspořádali vůbec první ročník akce s názvem Tvoje škola je hned za rohem. Probíhala v aule Vysoké školy báňské-Technické univerzity, kde se žákům 9. tříd základních škol představily střední školy se sídlem v obvodu.

Žáci 9. tříd základních škol v Ostravě-Porubě měli možnost se na jednom místě seznámit se všemi středními školami v obvodu. A to díky pilotnímu projektu Tvoje škola je hned za rohem. Šlo o přehlídku středoškolského vzdělávání, která se uskutečnila na vysoké škole báňské.

Václav Snášel, rektor VŠB-TU: “Dnešní den jsme chtěli zahájit takovou spolupráci mezi univerzitou, středními školami a základními školami, protože tento řetězec je vlastně to podhoubí, ze kterého vznikají naši potencionální studenti Spíš než direktivně nebo prvoplánově jít po tom, že bysme ty studenty tady chtěli nějakým způsobem držet, představit tu univerzitu, představit, že je možné spolupracovat na všech úrovních a tímto motivovat ty studenty, aby tady v regionu zůstávali.”
Kateřina Švejdová, koordinátorka jazykového vzdělávání: “Jsme velice rádi, že střední porubské školy jak státní tak soukromé naši výzvu i v této složité době přijaly a jsou ochotny představit žákům 9. ročníků ZŠ své vize pojetí výuky a nabídku oborů. Dopolední část je věnovaná našim porubským ZŠ a odpolední je otevřená pro celou širokou veřejnost.”

Nabídka oborů byla velmi pestrá

Jan Netolička, ředitel Wichterlova gymnázia: “Jde o to, ukázat těm žákům nějakou filosofii čím se třeba to dané gymnázium liší , možná nechat je nasát trochu atmosféru, která může být na každém gymnáziu jiná , přiblížit jim konkrétní lidi, konkrétní učitele, konkrétní zástupce. Je to takové sbližování se řekněme s těmi, kteří i tom gymnáziu uvažují.”
Nela Lošťáková, studentka Waldorfské střední školy: “Paní učitelky se můžete zeptat, jak funguje výuka, Máme tady ukázku ze sešitů a modelů, letáčky a vlastně prezentaci, co všechno se v průběhu let dělá.”
Karla Pufová, výchovný poradce, Střední škola prof. Zdeňka Matějčka: “Prezentujeme tady zejména učební obory, no a potom máme ještě maturitní obory a zejména informujeme o novém maturitním oboru Předškolní a školní, mimoškolní pedagogika. Takže už docela moc je studentů kteří chtějí tento maturitní obor. Docela zájemci byli o hotelnictví.”

Akce se zúčastnilo zhruba 300 deváťáků z 11 porubských základních škol a většina z nich tuto přehlídku uvítala. Stoprocentně rozhodnuti o tom, co budou studovat dál, ale žáci zatím nejsou.

Anketa: žáci 9. tříd ZŠ: “Já vůbec nevím, jako já o ničem zatím jsme neuvažovala, jenom, že mě baví sport, tak možná ten sportovní gympl, ale jinak jako asi nic.”
“Jako že ta gymnázia mě zaujala jazykové a potom obchodní akademie, co je tam vzadu. Já bych chtěla na tu obchodní akademii, ale nejsem si ještě tak jistá.”
“Mě zaujala hlavně střední průmyslová škola stavební a druhou zatím nevím.”
“Mě zaujal asi ten gympl Wichterlovo, ale ještě vůbec nejsem rozhodnutá, kam půjdu.”
“Já bych chtěla na tu policejní školu, ale ještě úplně nevím. Asi jo no.”

Na konečné rozhodnutí mají školáci ještě dost času. Přihlášky si mohou podávat do března příštího roku, Pokud ale chtějí jít na konzervatoř, nebo na obory s talentovou zkouškou, přihlášku musí poslat ještě letos do konce listopadu,
SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Beskydská stavební, a.s.*
Ostrava
od 130 do 150 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků