Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladí hráči ostravského Baníku umějí pomáhat i pracovat v týmu

Mladí hráči ostravského Baníku a zároveň žáci porubské Základní školy Šoupala, získali certifikát a odznak Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Jako jedni z mála v Česku úspěšně dotáhli do konce program DofE, který připravuje mladé lidi na budoucnost.

Dobrovolnictví, sport, dovednost a dobrodružná expedice. Toto vše by měli během půl roku zvládnout účastníci programu DofE, neboli mezinárodní ceremonie z Edinburghu. Loni se do něj zapojilo více než 5 tisíc žáků a studentů a úspěšně ho dokončilo jen 800 z nich. Mezi nimi mladí hráči ostravského Baníku, kteří navštěvují ZŠ Šoupala.

Tomáš Vokáč, ředitel DofE v ČR: “Dneska oceńujeme bronzovými certifikáty. To znamená kluci 6 měsíců pracovali na těchto aktivitách každý týden alespoń hodinu.”
David Krupička, hráč FC Baník Ostrava. “Každý týden jsme zapisovali aktivity, snažili jsme se pomáhat dětem ve školce ve škole u nás na 1. stupni. Většina to takhle dělal, někteří to měli svoji, protože nechodili k nám na školu a vyvrcholilo to tím, že jsme jeli stanovat a zkusili jsme tu expedici ostrou.”
Anwar Imider, hráč FC Baník Ostrava. “Užili jsme si to, dokázali jsme, že jsme tým a vlastně jsme se to snažili plnit vlastně společně. Byly tam různé aktivity. Líbilo se mi například to dobrovolnictví, že jsme každý měli jinou oblast, kde jsme pomáhali ostatním a celkově se mi to velmi líbilo.”
Lumír Krejčí, hráč FC Baník Ostrava. “Já jsem si to užil dobře, protože jsme měli týmové aktivity, které jsme plnili společně a dokázali jsme si s tím poradit jako tým.. Asi potom závěrečná cesta, kdy jsme museli vyjít někam do lesa a společně vlastně si rozdělat oheň, postavit stan, donést si všechno, jídlo uvařit, takže to asi bylo nejlepší.”

Program funguje na 250 středních a základních školách a nebo i sportovních klubech. Jeho cílem je aby se mladí lidé zdokonalili v klíčových oblastech jako je kreativita, komunikace, řešení problémů nebo práce v týmu.

Tomáš Vokáč, ředitel DofE v ČR. “Na programu je skvělé to, že oni si sami stanovují různé cíle v těch různých oblastech a sami si řeknou, v čem se chtějí zdokonalovat a v jaké dovednosti, ve sportu, čeho chtějí dosáhnout a vlastně kde budou dobrovolničit, kde budou pomáhat a dospělák, trenér, nebo učitel, nebo my tomu říkáme vedoucí jim pomáhá ty cíle definovat.”

Program je určený pro děti ve věku od 13 do 24 let.
Společná věc 2020 / PŘESUNUTO NA 20.2.2021

Zítra
Ostrava, Divadlo loutek Ostrava

Vodník Česílko / ZRUŠENO!!!

24.10. 10:00
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Muzikál Trhák /Hledá se nový termín

25.10. 19:00
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

MaAnBa Plus s.r.o. - Fakultní nemocnice Ostrava
Ostrava
od 88 do 90 Kč/hod.

Detail

Průmyslové montáže s.r.o.,
Ostrava
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

SNABYTEK COMPANY s.r.o.*
Ostrava
od 150 do 180 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků