Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladí hráči ostravského Baníku umějí pomáhat i pracovat v týmu

Mladí hráči ostravského Baníku a zároveň žáci porubské Základní školy Šoupala, získali certifikát a odznak Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Jako jedni z mála v Česku úspěšně dotáhli do konce program DofE, který připravuje mladé lidi na budoucnost.

Dobrovolnictví, sport, dovednost a dobrodružná expedice. Toto vše by měli během půl roku zvládnout účastníci programu DofE, neboli mezinárodní ceremonie z Edinburghu. Loni se do něj zapojilo více než 5 tisíc žáků a studentů a úspěšně ho dokončilo jen 800 z nich. Mezi nimi mladí hráči ostravského Baníku, kteří navštěvují ZŠ Šoupala.

Tomáš Vokáč, ředitel DofE v ČR: “Dneska oceńujeme bronzovými certifikáty. To znamená kluci 6 měsíců pracovali na těchto aktivitách každý týden alespoń hodinu.”
David Krupička, hráč FC Baník Ostrava. “Každý týden jsme zapisovali aktivity, snažili jsme se pomáhat dětem ve školce ve škole u nás na 1. stupni. Většina to takhle dělal, někteří to měli svoji, protože nechodili k nám na školu a vyvrcholilo to tím, že jsme jeli stanovat a zkusili jsme tu expedici ostrou.”
Anwar Imider, hráč FC Baník Ostrava. “Užili jsme si to, dokázali jsme, že jsme tým a vlastně jsme se to snažili plnit vlastně společně. Byly tam různé aktivity. Líbilo se mi například to dobrovolnictví, že jsme každý měli jinou oblast, kde jsme pomáhali ostatním a celkově se mi to velmi líbilo.”
Lumír Krejčí, hráč FC Baník Ostrava. “Já jsem si to užil dobře, protože jsme měli týmové aktivity, které jsme plnili společně a dokázali jsme si s tím poradit jako tým.. Asi potom závěrečná cesta, kdy jsme museli vyjít někam do lesa a společně vlastně si rozdělat oheň, postavit stan, donést si všechno, jídlo uvařit, takže to asi bylo nejlepší.”

Program funguje na 250 středních a základních školách a nebo i sportovních klubech. Jeho cílem je aby se mladí lidé zdokonalili v klíčových oblastech jako je kreativita, komunikace, řešení problémů nebo práce v týmu.

Tomáš Vokáč, ředitel DofE v ČR. “Na programu je skvělé to, že oni si sami stanovují různé cíle v těch různých oblastech a sami si řeknou, v čem se chtějí zdokonalovat a v jaké dovednosti, ve sportu, čeho chtějí dosáhnout a vlastně kde budou dobrovolničit, kde budou pomáhat a dospělák, trenér, nebo učitel, nebo my tomu říkáme vedoucí jim pomáhá ty cíle definovat.”

Program je určený pro děti ve věku od 13 do 24 let.
Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava
Ostrava
od 110 do 120 Kč/hod.

Detail

Alzheimercentrum Ostrava z.ú.,
Ostrava
od 28 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků