Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava-Poruba hledá ozdobu letošních Vánoc, reprezentativní vánoční strom

Městský obvod Ostrava-Poruba se už teď připravuje na Vánoce. Aktuálně vyhlásil kampaň na vánoční strom, který bude tradičně ozdobou Alšova náměstí. A připravuje i vánoční trhy. Ty jsou ale kvůli pandemii ohroženy stejně jako slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

Ostrava-Poruba se každoročně pyšní nejkrásnějším vánočním stromem v Ostravě. Ani letos nechce, aby tomu bylo jinak. Proto už teď shání strom, který Alšovo náměstí ozdobí v letošním adventním čase.

Pavlína Nováčková, odbor kultury a prezentace: “My máme takovou vizi, jaký strom hledáme a vždycky je to strom, který už de facto překáží a měl by jít dolů. Buď stojí na inženýrských sítích, nebo byl vyhodnocen jako nemocný a je nutné jej pokácet.”


Strom by měl být vysoký 12 až 15 metrů s obvodem kmene kolem 80 cm. Ideální by bylo, kdyby měl jeho majitel v rukou i povolení ke kácení. Není to ale podmínkou.

Pavlína Nováčková, odbor kultury a prezentace: “Pokud lidé nemají vydané to povolení ke kácení, ale samozřejmě pokud bude strom pěkný, tak uděláme maximum pro to, aby stál tady na Alšově náměstí.”

Zatím se neví, jestli se letos uskuteční tradiční slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Pokud by to kvůli opatřením týkajících se pandemie korononaviru nevyšlo, radnice má náhradní řešení.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Máme připravené varianty jako například, že bychom to mohli streamovat. aby si to lidé mohli užít alespoň online.”

Co se týká vánoční výzdoby, ta zůstane stejná jako v loni, tedy laděná do růžových a purpurových barev. Uvažuje se pouze o změně designu stánků na Alšově náměstí. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků