Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce porubského Oblouku: radnice už vypsala veřejnou zakázku na zhotovitele

Porubané se teď mohou podrobněji seznámit s plánovanou rekonstrukcí dominanty Poruby, bytového domu Oblouk. Její průběh ukazuje výstava v Galerii Malá Dukla, kde jsou navíc k vidění i historické snímky Oblouku.

Už brzy začne plánovaná rekonstrukce bytového domu Oblouk, kterou porubská radnice připravuje od doby, kdy se ji podařilo odkoupit podíl této dominanty obvodu od společnosti Heimstaden. Jednalo se o 6 vchodů a 9 nebytových prostor. O podrobnostech k ní se dozvíte v galerii Malá Dukla.

Pavlína Nováčková, odbor kultury a prezentace: “V letošním roce jsme měli zatím 3 výstavy. Bylo to pokračování výstavy z roku 2019 o plánované rekonstrukci Gustava Klimenta, poté jsme tady měli výstavu o nové podobě participativního rozpočtu Zelená Porubě a nyní nám tady visí výstava k plánované rekonstrukci souboru bytových domů Oblouk.”

Galerie Malá Dukla slouží už od roku 2018 nejen k prezentaci projektů, které realizuje, nebo plánuje městský obvod Poruba. ale i místních spolků Výstavy se instalují podle aktuální situace a je o ně zájem.

Pavlína Nováčková, odbor kultury a prezentace: “Je faktem, že ty výstavy se čtou, že se na to podívají a

myslíme si, že do budoucna možná budeme více do toho veřejného prostoru dostávat tuto formu prezentace, která je vlastně těm lidem blízká tím, že nemusí někde strávit nějaký určený čas, aby se něco dozvěděli, ale můžou si toho času vyhradit, kolik potřebují a spousta z nich to má jako průchozí bod, takže v tomto vidíme tu přidanou hodnotu.”

Co se týká Oblouku, tak radnice už vyhlásila veřejnou zakázku na zhotovitele stavebních prací a pokud vše půjde dobře, rekonstrukce by měla začít už příští rok na jaře.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Celá rekonstrukce by měla zabrat zhruba jeden celý rok. Já věřím, že se to podaří, už to dlouho připravujeme, těšíme se na výsledek s tím, že bychom potom také chtěli navázat úpravou předprostoru tak, aby to skutečně i co se týká toho veřejného prostranství kolem toho oblouku, tak to bylo důstojným místem, vrátili jsme mu ten bývalý lesk a tu bývalou podobu.”

Jak bude vypadat prostranství před Obloukem, ukáže architektonická soutěž, kterou chce radnice vyhlásit v dalších letech.
Česká distribuční k.s., Ostrava
Ostrava
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 16 500 Kč/měsíc

Detail

JÍDELNA OPEN s.r.o.,
Ostrava
od 15 200 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků