Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce porubského Oblouku: radnice už vypsala veřejnou zakázku na zhotovitele stavebních prací

Porubané se teď mohou podrobněji seznámit s plánovanou rekonstrukcí dominanty Poruby, bytového domu Oblouk. Její průběh ukazuje výstava v Galerii Malá Dukla, kde jsou navíc k vidění i historické snímky Oblouku.

Už brzy začne plánovaná rekonstrukce bytového domu Oblouk, kterou porubská radnice připravuje od doby, kdy se ji podařilo odkoupit podíl této dominanty obvodu od společnosti Heimstaden. Jednalo se o 6 vchodů a 9 nebytových prostor. O podrobnostech k ní se dozvíte v galerii Malá Dukla.

Pavlína Nováčková, odbor kultury a prezentace: “V letošním roce jsme měli zatím 3 výstavy. Bylo to pokračování výstavy z roku 2019 o plánované rekonstrukci Gustava Klimenta, poté jsme tady měli výstavu o nové podobě participativního rozpočtu Zelená Porubě a nyní nám tady visí výstava k plánované rekonstrukci souboru bytových domů Oblouk.”

Co se týká Oblouku, tak radnice už vyhlásila veřejnou zakázku na zhotovitele stavebních prací a pokud vše půjde dobře, rekonstrukce by měla začít už příští rok na jaře.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Celá rekonstrukce by měla zabrat zhruba jeden celý rok. Já věřím, že se to podaří, už to dlouho připravujeme, těšíme se na výsledek s tím, že bychom potom také chtěli navázat úpravou předprostoru."

Jak bude vypadat prostranství před Obloukem, ukáže architektonická soutěž, kterou chce radnice vyhlásit v dalších letech.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků