Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Místo kulturních akcí světelné majáky. Ostravské kulturní stánky ukázaly, že kultura nikam nezmizí

V Ostravě, stejně jako v celé ČR se rozsvítily kulturní instituce. Śvětelné sloupy jako majáky české kultury zářily do tmy v místech, kde by kultura žila, kdyby nebyla protikoronavirová opatření.

Také Ostrava se připojila k celorepublikové akci Majáky české kultury. Jejím cílem bylo upozornit, že kultura nikam nezmizí, i když momentálně nemůže mít publikum, a také ukázat, kam všude za běžných podmínek mohou lidé za kulturou zajít. Namísto odehraného koncertu, filmu, nebo jiného představení tak rozsvítily oblohu mimo jiné divadlo P. Bezruče a kulturní domy Akord a Poklad.

Michal Kubíček, manažer pro obchod a program, DK Poklad a DK Akord: “Chceme dát najevo, že ta kultura tady je, žije a že se bude čekat jenom na to až zase budeme moct všichni fungovat. Kulturní dům Akord také svítí v menším světle než tady v Pokladu.”
Petr Krajzl, zvukař DK Akord: “Abychom vytvořili nějaký maják nad kulturním domem a bylo to vidět z velké vzdálenosti, tak jsme museli přinést světla, která vlastní firma Inter Music, která nám je zapůjčila na dnešní večer a zapojila.”


Světelný maják, který vycházel tady od kulturního domu Poklad v Ostravě-Porubě, šel vidět až 10 kilometrů daleko.

Kulturní domy Akord a Poklad se rozsvítily už 30. září, a to červenou barvou. Tenkrát se zapojily do celosvětové kampaně #WeMakeEvents - #RedAlert, která měla za úkol zdůraznit, že kulturní průmysl naléhavě potřebuje podporu, aby přežil koronakrizi.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků