Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava-Poruba pracuje na revitalizaci zámeckého parku, nevzhledné budovy už se bourají

Ostrava-Poruba dlouhodobě pracuje na projektu Revitalizace zámeckého parku Prvním krokem byl výkup nevzhledných objektů určených k demolici. Odstraněna už byla sběrna u rybníka a teď postupně padá k zemi budova autoservisu vedle zámku.

V Ostravě-Porubě vrcholí přípravy na revitalizaci zámeckého parku a jeho okolí. Už loni byl uložen do země horkovod, který byl původně nad zemí a v zimě se na něm ohřívali lidé bez domova. Letos padla k zemi polorozpadlá sběrna a teď přišla na řadu budova autoservisu u zámku. Demolici bývalého autoservisu komplikuje fakt, že objekt nestojí samostatně

Ivo Schystal, stavbyvedoucí: “Samozřejmě musíme dávat pozor na ty sousední objekty. V současnosti provádíme demolici rozebíráním jednotlivých konstrukcí v návaznosti na separaci odpadů."
Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Odstraňování těch jednotlivých objektů jsou ale samozřejmě jen dílčími kroky. Tím hlavním a zásadním je samozřejmě určení celkové podoby té revitalizace."

Ta by měla vzejít z výsledku architektonické soutěže, kterou porubská radnice vyhlásila letos v červenci pro vybrané ateliéry a studia, které oslovila.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Termín pro podání těchto soutěžních návrhů je do 24. listopadu letošního roku. Potom následně v prosinci soutěžní porota zasedne a vybere nejlepší z těch návrhů,"

Výsledek tedy bude známý už v prosinci. Na začátku příštího roku pak radnice všechny návrhy včetně vítězného představí lidem. A to formou výstavy.
Jak jsem vyhrál válku / komedie

15.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Cavewoman / humorná show / přesunuto z 23. 6.

17.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Tieto Czech s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 60 000 Kč/měsíc

Detail

Designo rekonstrukce s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 26 000 do 34 600 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 88 do 88 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků