Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový chodník zajistí bezpečný přechod k zastávce B. Nikodéma v Ostravě-Porubě. Lidé na něj čekali roky

Porubská radnice po letech vyslyšela stížnosti obyvatel a začala s výstavbou chodníku na ulici Bedřicha Nikodéma. Lidé se tak daleko bezpečněji dostanou na stejnojmennou autobusovou zastávku na této rušné silnici.

Na ulici Bedřicha Nikodéma v Ostravě-Porubě staví nový chodník. Desítky let po něm volali lidé, kteří si stěžovali, že se nemohou dostat bezpečně k autobusové zastávce Bedřicha Nikodéma. Dosud vede chodník pouze po druhé straně silnice, tedy od ulice Martinovská směrem k Duze.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Proto jsme vyhotovili projekt, bezpečný projekt, co se týče budování nového chodníku, který bude spojovat nejen zastávku s protější zastávkou, ale také propojení komunikace do katastru Pustkovce, který vede až ke Komunitnímu centru Všichni spolu.”

Přes silnici vznikne i přechod pro chodce, který tady dosud chyběl. Vše by mělo být hotovo ještě letos. V Porubě se chodníky nejen staví, ale také opravují ty stávající. Letos se už podařilo opravit 9 tisíc metrů čtverečních chodníků, což je rekord.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: "V letošním roce se nám podařilo opravovat chodníky už od konce ledna, protože počasí bylo příznivé a částka na opravu chodníků překročila 30 milionů korun."
Radovan Kopal, zástupce vedoucího odboru dopravy a údržby komunikací: “V letošním roce jsme opravili například ulice Jasmínová, nebo respektive Jiřinkova, Kubánská, Slavíkova. V rámci běžné údržby opravujeme i přístupové chodníky. Mimo jiné vlastně páteřní a co se týká té samotné údržby, není to jednoduché z toho důvodu, že vlastně se musíme soustředit i na ostatní zákony jako je třeba zákon o ochraně přírody a krajiny, kdy tady například na ulici Bedřicha Nikodéma vidíte při tom páteřním chodníku je mnoho stromů a tam je třeba hlídat kořenový systém.”

V rekonstrukci chodníků bude radnice dál pokračovat. Podle pasportizace jsou chodníky v nejhorším stavu na 8. obvodu. O nic lépe na tom nejsou ani chodníky na 7. obvodu a Novém Pustkovci.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Právě rozšířený pasport místních komunikací nám zjistil, že právě tyto oblasti byly nejvíce zanedbány  Proto se snažíme zde na Novém Pustkovci opravit co největší plochy už v tomto roce.”

Ještě letos by tak měla být dokončena mimo jiné rozsáhlá rekonstrukce ulice Jana Šoupala a Jiřinkova, která vede k baníkovské školičce.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků