Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový chodník zajistí bezpečný přechod k zastávce B. Nikodéma v Ostravě-Porubě. Lidé na něj čekali roky

Porubská radnice po letech vyslyšela stížnosti obyvatel a začala s výstavbou chodníku na ulici Bedřicha Nikodéma. Lidé se tak daleko bezpečněji dostanou na stejnojmennou autobusovou zastávku na této rušné silnici.

Na ulici Bedřicha Nikodéma v Ostravě-Porubě staví nový chodník. Desítky let po něm volali lidé, kteří si stěžovali, že se nemohou dostat bezpečně k autobusové zastávce Bedřicha Nikodéma. Dosud vede chodník pouze po druhé straně silnice, tedy od ulice Martinovská směrem k Duze.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: "Bude spojovat nejen zastávku s protější zastávkou, ale také propojení komunikace do katastru Pustkovce, který vede až ke Komunitnímu centru Všichni spolu.” 

V Porubě se chodníky nejen staví, ale také opravují ty stávající. Letos se už podařilo opravit 9 tisíc metrů čtverečních chodníků, což je rekord.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: "Protože počasí bylo příznivé a částka na opravu chodníků překročila 30 milionů korun."
Radovan Kopal, zástupce vedoucího odboru dopravy a údržby komunikací:  “V letošním roce jsme opravili například ulice Jasmínová, nebo respektive Jiřinkova, Kubánská, Slavíkova. V rámci běžné údržby opravujeme i přístupové chodníky.”

V rekonstrukci chodníků bude radnice dál pokračovat. Podle pasportizace jsou chodníky v nejhorším stavu na 8. obvodu. O nic lépe na tom nejsou ani chodníky na 7. obvodu a Novém Pustkovci.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: "Právě tyto oblasti byly nejvíce zanedbány. Proto se snažíme zde na Novém Pustkovci opravit co největší plochy už v tomto roce.”

Ještě letos by tak měla být dokončena mimo jiné rozsáhlá rekonstrukce ulice Jana Šoupala a Jiřinkova, která vede k baníkovské školičce.
Jak jsem vyhrál válku / komedie

15.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Cavewoman / humorná show / přesunuto z 23. 6.

17.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

REKO s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 25 000 do 100 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s.,
Ostrava
od 3 650 do 9 500 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 5 475 do 5 475 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků